Po znakomitych spektaklach warszawskiego Teatru Nowego i koncercie muzyki Pawła Mykietyna widzowie XXII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych mogą zobaczyć „Miarkę za miarkę” W. Szekspira oraz „Lilię Wenedę” J. Słowackiego.

We wtorek (12 kwietnia) o godz. 19:00 festiwalowa publiczność obejrzy dramat Juliusza Słowackiego „Lilia Weneda” w reżyserii Michała Zadary w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Powszechnego. Akcja spektaklu dzieje się na polu bitwy, gdzie góruje przemoc oraz realistyczna wizja wojny. W dramacie Słowacki opisywał także w mityczny sposób początki państwa polskiego.

„Miarka za miarkę” Williama Szekspira w reżyserii Pawła Szkotaka to kolejna w tym sezonie premiera łódzkiego Teatru Powszechnego. Spektakl jest opowieścią o demoralizującej władzy. Książę Vincenzio oddając rządy swojemu namiestnikowi Angelo obserwuje jak zmienia się sytuacja wśród poddanych. Do czego doprowadzi postępowanie Angelo publiczność zobaczy w weekend (16-17 kwietnia) na Małej Scenie Teatru Powszechnego o godz. 19:15.

W niedzielę (17 kwietnia) na festiwalu będzie gościło przedstawienie „Car Samozwaniec” Teatru z Legnicy. Aktorzy zaprezentują XVII wieczną rzeczywistość łącznie z politycznymi rosyjsko – polskimi antagonizmami.