Prezentujemy finalistki konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2024! Jedna z tych pięknych 17 dziewcząt zdobędzie koronę najpiękniejszej regionu łódzkiego! Wielki finał odbędzie się już w niedzielę, 24 marca o godzinie 18:00 w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Oto oficjalne zdjęcie kandydatek do korony, które prezentują się w wiosennej kolekcji garniturów projektu Teresy Kopias. Za makijaże kandydatek odpowiada Anagra, a autorem zdjęć jest Artur Rusek. O fryzury finalistek Miss Polonia 2024 dba team stylistów marki Alfaparf Milano – Partner Główny Konkursu.

Podczas wydarzenia, które jest połączone z 95 leciem konkursu Miss Polonia, kandydatki zaprezentują się aż siedmiokrotnie: w strojach casual od marki Lamu, w stylizacjach od Miss City, kostiumach kąpielowych Gabbiano, kolekcji Beaty Frankowskiej i Domu Mody Skórska, w sukienkach koktajlowych projektu Angeliki Józefczyk oraz sukniach wieczorowych projektu Teresy Kopias.

W części artystycznej wystąpią tancerze Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, artyści zespołu tanecznego AGAT z Gminy Stryków, a muzyczną gwiazdą wieczoru będzie Jan Górka – zwycięzca ostatniej edycji The Voice Of Poland. Galę poprowadzi Miss Polonia 2022 – Krystyna Sokołowska.

Wybory Miss Polonia w 2024 roku obchodzą swoje 95 – lecie istnienia. Dla wielu Polek konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat, Karolina Bielawska i wiele innych. Obecnie panującą Miss Polonia jest Ewa Jakubiec.

Laureatka konkursu reprezentuje nasz kraj w międzynarodowych wyborach Miss World. Transmisja wyborów Najpiękniejszej Polki to ogromne widowisko telewizyjne z udziałem gwiazd. Ostatnia gala przyciągnęła przed telewizory średnio 1,5 miliona widzów, a program był liderem w swoim paśmie! Finał Miss Polonia jest tym samym najchętniej oglądanym konkursem piękności w Polsce!

Za organizację i realizację wyborów Miss Polonia odpowiedzialna jest Agencja IGO-ART, wieloletni Partner Biura Miss Polonia oraz organizator Konkursu na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim.