24 marca w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych odbył się finał konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2024.

Widownia zgromadzona w ASP, jak zawsze mogła liczyć na wiele piękna i wspaniałe show, które przygotowała agencja IGO-ART. Najpiękniejsze według jury dziewczęta pokazały się aż w siedmiu wyjściach. Były to stroje casual od marki Lamu, stylizacje od Miss City, kostiumy kąpielowe Gabbiano, kolekcja Beaty Frankowskiej i Domu Mody Skórska, a także sukienki koktajlowe projektu Angeliki Józefczyk oraz suknie wieczorowe projektu Teresy Kopias.

Jednak wybory Miss, to nie tylko uroda. Kandydatki musiały również przekonać jury do swojego wnętrza. Miss musi kojarzyć się z dobrem. Podczas gali nie mogło zatem zabraknąć wsparcia dla dzieci, a to okazane zostało podczas licytacji dwóch bursztynowych koron, który były miniaturowymi replikami prawdziwej korony Miss.

Konkurs  ma już 95 lat. Podczas jubileuszowej gali przyznano tytuły:

– Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2024 – Aleksandra Podlaszewska
– I Wicemiss Polonia Województwa Łódzkiego 2024 – Wiktoria Szałowska,
– II Wicemiss Polonia Województwa Łódzkiego 2024 – Klaudia Jóźwiak,
– Miss Publiczności – Kinga Ryś.
– Miss Select Beauty – Wiktoria Szałowska.

Sześć finalistek zdobyło „Dzikie Karty”, dzięki którym wezmą udział w półfinałach wyborów ogólnopolskich. Są to:
Kinga Ryś,
Aleksandra Bzdurska,
Natalia Imiołek,
Aleksandra Bruchajzer,
Agnieszka Włodarczyk,
Roksana Rózga.

Wydarzenie uświetnili tancerze z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, zespół taneczny AGAT z gminy Stryków oraz Jan Górka – zwycięzca ostatniej edycji The Voice Of Poland.