W dniach 29 listopada – 2 grudnia w hali Curling Łódź rozegrano turniej curlingowy z cyklu World Curling Tour. To jedno z najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym curlingu i pierwsze tego typu rozgrywki w naszym kraju. Wzięli w nich udział najbardziej utytułowani zawodnicy curlingu na świecie. Turniej wygrała para Judith McCleary/Lee McCleary ze Szkocji.   

W zawodach wzięły udział 24 drużyny z całego świata. Bez wątpienia największe zainteresowanie wzbudzała norweska para Kristin Skaslien/Magnus Nedregotten, która na swoim koncie ma m.in. brązowy medal olimpijski z Pjongczangu. Zajęli oni ostatecznie trzecie miejsce, ustępując wspomnianej parze McCleary/McCleary, która w finale pokonała Elinę Virtaalą i Tomi’ego Rantamäki z Finlandii. Najlepsza polska para, Marta Szeliga-Frynia/Paweł Frynia, dotarła do ćwierćfinału.

Turniej odbył się nowo wybudowanej, pierwszej w Polsce hali do curlignu. Adela Walczak, prezes Curling Łódź i zawodniczka Curling Team Łódź – Zawodnicy i trenerzy chwalili doskonałą jakość lodu, który przygotował na turniej icemaster Kasper Knebloch. Usłyszeliśmy wiele miłych słów o naszym obiekcie – goście podkreślali, że hala jest piękna, dobrze zaprojektowana i przytulna, docenili także ogrom pracy, który włożyliśmy w przygotowanie zawodów. Jesteśmy wniebowzięci tak pozytywnym odbiorem Curling Łódź przez najlepszych europejskich zawodników – to spełnienie naszych marzeń o stworzeniu w Łodzi obiektu, który może gościć curling na najwyższym światowym poziomie.

To pierwsze wydarzenie tej rangi zorganizowane w Polsce. – Już w pierwszym roku istnienia turnieju dorównaliśmy rangą (wyliczaną na podstawie rankingowej pozycji uczestników) innym europejskim turniejom dwójkowym z serii World Curling Tour, rozgrywanym w Oberstdorfie czy w Soczi. Wszyscy uczestnicy zapowiedzieli, że z przyjemnością wrócą do Łodzi za rok – już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji! – dodaje Adela Walczak.