Łódź Miastem Siatkówki. Przy ul. Tuwima powstał mural związany ze zbliżającymi się FIVB Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Kobiet.

Kobiece i męskie dłonie blokujące piłkę przed siatkarskim atakiem od dziś widnieją na ścianie kamienicy przy ul. Tuwima 55. Z okazji zbliżających się FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet, które rozegrane zostaną m.in. w Łodzi powstał mural, który będzie upamiętniał ten turniej.

– Na razie wszyscy żyjemy emocjami, jakie dostarczają nam Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polska reprezentacja dostarcza nam samych pozytywnych emocji i mocno trzymamy za nią kciuki, aby awansowała do upragnionego finału i zdobyła kolejny tytuł mistrza świata. Natomiast już niebawem, na przełomie września i października odbędą się Mistrzostwa Świata w siatkówce żeńskiej, a ich współgospodarzem będzie nasze miasto, bo, jak głosi mural za nami „Łódź Miastem Siatkówki”. Trzymamy mocno kciuki za polską reprezentację żeńskiej siatkówki. Liczymy na to, że Polki wyjdą z grupy i będą rozgrywać swoje mecze w łódzkiej Atlas Arenie – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Mural przy ul. Tuwima 55 został przygotowany specjalnie z okazji zbliżających się mistrzostw, ale także po ich zakończeniu będzie przypominał o tej imprezie.

– Mam nadzieję, że mural będzie też przypominał nam o sukcesach polskich siatkarek podczas mistrzostw. Mural przedstawia dłonie siatkarek, skutecznie blokujące atak rywalek. Oby tak właśnie było na mistrzostwach świata. Wciąż można jeszcze kupić bilety na rozgrywane w Łodzi mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet. Odbędą się one w obydwu łódzkich halach – Atlas Arenie i Sport Arenie. Najtańsze wejściówki kosztują 19 zł. Są one dostępne za pośrednictwem portalu ebilet.pl. Gorąco do tego zachęcam. Po raz kolejny możemy udowodnić, że łódzcy kibice tworzą najlepszą siatkarską atmosferę – dodaje wiceprezydent Joanna Skrzydlewska.

Andrzej Lemek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej mówi: – Chciałbym podziękować pani prezydent za przybycie, za to, że Łódź jest z nami. Od kilkunastu lat były tu organizowane mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata, Liga Światowa, Liga Narodów i myślę, że ten mural dobrze to pokazuje. Serdecznie wszystkich kibiców zapraszam na mecze do Łodzi oraz finałowe mecze w Gliwicach.

Autorem muralu „Łódź Miastem Siatkówki” jest Maciej Bielewicz z StandART Studio, który tak wspomina prace nad nim: – Bardzo się cieszę z kolejnego muralu w Łodzi z mojej ręki. Mural powstawał przez 14 dni. Przedstawia walkę o piłkę, walkę o zwycięstwo. Długo zastanawiałem się, jak przedstawić motyw siatkówki, czy może przedstawić całego siatkarza… Jednak gdzieś z tyłu głowy chodziło mi, że chciałbym jednak przedstawić taki bliski kadr, mocny, z siatką, która gdzieś tam też nadaje energii temu obrazowi. To chyba jest najlepszy sposób, jak można przedstawić siatkówkę poprzez obrazek.

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w dniach 23 września – 15 października w Polsce i Holandii. Oprócz Łodzi, mecze w naszym kraju toczyć się będą w Gdańsku i Gliwicach, zaś w Holandii rozegrane zostaną w halach w Arnhem, Rotterdamie, Gelderland i Apeldoorn. Finał odbędzie się w tym ostatnim mieście.

W naszym mieście w dniach 29 września – 1 października siatkarską rywalizację w Sport Arenie toczyć będą reprezentacje grupy C, czyli Kanada, Kazachstan, Serbia, Niemcy, Bułgaria oraz Stany Zjednoczone. Obydwie łódzkie hale będą też arenami zmagań drugiej rundy, która odbędzie się od 4 do 8 października. Jeśli reprezentacja Polski, grająca rundę grupową w Gdańsku, awansuje do drugiej fazy rozgrywek, to swoje mecze rozegra w Atlas Arenie. Sport Arena również będzie halą, na której rozegrane zostaną spotkania tej części mistrzostw.