Od soboty (27 maja) rusza pod hasłem „Kto ty jesteś?” VII Festiwal Teatralna Karuzela  Będą spektakle, koncerty, warsztaty ilustratorskie czy projekcje filmowe.

Festiwal rozpocznie Teatr Pinokio spektaklem „Samograj” (27.05. godz. 10:00). Od 12 w parku Sienkiewicza będą odbywały się działania animacyjne. Po południu na Małej Scenie przewidziana jest debata moderowana przez Sylwię Chutnik dotycząca roli sztuki w kształtowaniu postaw obywatelskich i odpowiedzialności artystów za edukację artystyczną młodego pokolenia.

Wieczorem (godz.19:00) pierwszy spektakl konkursowy festiwalu to „Polska 120” Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Przedstawienie opowiada do znalezionych w Górach Sowich 120 kliszach. Na czarno-białych zdjęciach ukazał się świat, którego już nie ma: ludzie, miejsca i krajobrazy.

W niedzielę (28 maja) od rana w festiwalu mogą uczestniczyć najmłodsi. Swój spektakl (godz.9 i 11) pokaże Art Stations Foundation. Będzie to choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie dla rodziców i dzieci. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

Po popołudniu (godz. 16:00) Teatr Lalek Banialuka z Bielska – Białej pokaże przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy”. Spektakl opowiada przy pomocy obrazów o samotności dziecka. Pada niewiele słów, ale są poruszane uniwersalne tematy m.in . wojny, przyjaźni czy potrzeby bliskości.Także w niedzielę można uczestniczyć w animacjach w parku Sienkiewicza oraz obejrzeć w kopule sferycznej pokazy filmowe w ramach kina w trampkach.

Kolejne spektakle konkursowe (oceniane przez jury) i projekcje filmowe można oglądać do soboty (3 czerwca).  Na zakończenie będzie pokazany projekt słowno-muzyczny L. Story. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.teatrpinokio.pl/teatralna-karuzela/program/.