Już 23 marca w klubie New York (Łódź, ul. Piotrkowska 62) – jeden z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie – ADAM BAŁDYCH! Oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje.  Artysta świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

Bilety: 60 przedsprzedaż/ 80 zł w dniu koncertu
Bilety VIP: 90 zł (miejsca siedzące blisko sceny + drink niespodzianka od Szefa Baru).

W wieku 16 lat okrzyknięty „cudownym dzieckiem” szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA.

Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”, ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

Należy do prestiżowej Niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie w czerwcu 2012 roku, wydał premierowy album „Imaginary Room” w towarzystwie m.in kontrabasisty Larsa Danielssona, pianisty Jacoba Karlzona czy trębacza Verneri Pohjoli. 30 maja 2014 roku ukazał się jego drugi album dla ACT MUSIC nagrany w duecie z izraelskim pianistą Yaronem Hermanem, zatytułowany „The New Tradition”. Ostatnio ACT MUSIC wydał również płytę „Jazz at Berlin Philharmonic IV – Accordion Night” z udziałem Adama, która jest zapisem koncertu z Filharmonii Berlińskiej. 28 sierpnia 2015 roku ukaże się kolejny autorski krążek dla ACT Music – Adam Bałdych & Helge Lien Trio „Bridges”.

KONKURS: Wygraj zaproszenie na koncert Adama Bałdycha

Aby zdobyć dwuosobowe zaproszenie wystarczy że napiszesz nam który z utworów Adama Bałdycha chciałbyś/chciałabyś usłyszeć na żywo podczas koncertu i krótko to uzasadnisz.

Odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres konkursy@ddlodz.pl W temacie wiadomości podaj koniecznie hasło „Bałdych”. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy wejściówkami na koncert.

Na zgłoszenia czekamy do wtorku (21 marca) do godziny 20:00. Po upływie tego terminu wybierzemy zwycięzców i poinformujemy o sposobie odebrania nagród.

WYNIKI KONKURSU: Wygraj zaproszenie na koncert Adama Bałdycha

Dwuosobowe zaproszenie na koncert Adama Bałdycha w klubie New York otrzymuje: Magdalena Paszko

Zwycięzcom  gratulujemy! Sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe, wkrótce znajdziecie w nich informacje o sposobie odbioru nagród. Pozostałym uczestnikom winszujemy kreatywności i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które ogłosimy już wkrótce.

Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, Grand Prix Jazz Melomani 2011 w kategorii Nadzieja Melomanów oraz Grand Prix Jazz Melomani 2012 w kategorii Artysta Roku. Album „The New Tradition” nagrany wspólnie z Yaronem Hermanem został przez TVP 2 i Stowarzyszenie Jazzowe Melomani wybrany Płytą Roku 2014. Adam Bałdych jest laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. Był również nominowany do nagrody FRYDERYK 2013 oraz FRYDERYK 2015 w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa.

Wśród muzyków, z którymi współpracował znaleźli się zarówno niezwykle doceniani muzycy jazzowi: Jim Beard, Iiro Rantala, John Benitez, Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia, NDR Big Band, Luluk Purvanto, Rene Van Helsdingen, Joachim Kühn czy Michel Portal, ale również artyści związani z muzyką popularną ( Mika Urbaniak, L.U.C ) oraz poważną ( Royal Strings Quartet, Małgorzata Walewska ).

Ważnym momentem w karierze muzyka był pobyt Nowym Jorku, gdzie współpracuje z młodą sceną jazzową, grywa w legendarnych klubach, dojrzewa artystycznie i zyskuje niesamowite recenzje od Amerykańskich magazynów. To właśnie tam ocierając się o niezliczoną ilość kultur i brzmień – „odnajduje siebie” – jak sam mówi.

W jego muzyce czuć słowiańską melancholię, przestrzeń, ale również siłę, żywioł i temperaturę; czuć polski rodowód. Często porównywany do największych – Urbaniaka, Wieniawskiego. Sam o swoich inspiracjach mówi: Rachmaninow, RadioHead, polska muzyka ludowa oraz współczesna muzyka poważna. Bałdych wciąż poszukuje czego efektem są projekty z przedstawicielami wielu gatunków muzycznych.

Wyrzucony ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje parę lat później zdobywa stypendium w prestiżowym Berklee College of Music oraz kończy Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. W 2008 r gra trasę koncertową ze zdobywcą Grammy, pianistą i kompozytorem współpracującym ze śmietanką jazzu światowego – Jimem Beardem. Rok później wspólnie z Leszkiem Możdżerem i Larsem Danielssonem tworzy muzykę do niemego filmu „Skarb rodu Arne”, improwizowaną podczas Era Nowe Horyzonty 2009.

W tym samym roku wziął udział w nagraniach płyty „Tribute to Seifert” z czołówką światowych skrzypków jazzowych m.in. Didierem Lockwoodem, Pierre Blanchardem, Jerrym Goodmanem, Krzesimirem Dębskim czy Christianem Howesem i liderem przedsięwzięcia – Jarosławem Śmietaną na gitarze.

Pomiędzy koncertami i karierą solistyczną Adam działa jako kompozytor muzyki teatralnej współpracując z wieloma teatrami i reżyserami ( Rafał Matusz, Ellen Lande, Robert Czechowski, Przemysław Wiśniewski, Jan Tomaszewicz).