Młody Orlen Cup 2017 o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, czyli dwie setki dzieci biorą w posiadanie tartan w Atlas Arenie.

Kto powiedział, że rywalizacja porywa tłumy tylko gdy stają do niej gwiazdy sportu? Kiedy dzieciaki z łódzkich szkół rozpoczynają walkę o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, emocje wprost rozsadzają  Atlas Arenę.  Dzieci nie tylko wspaniale się bawią, ale dostają wielką szansę – niektóre z nich mogą w przyszłości zostać gwiazdami sportu. Takimi jak Ewa Swoboda czy Konrad Bukowiecki.

Już po raz trzeci z rzędu gwiazdorski mityng w łódzkiej Atlas Arenie poprzedzą zawody dla dzieci. Młody Orlen Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak rusza 16 lutego o 9.00, wezmą w nim udział uczniowie klas IV – VI z 12 szkół podstawowych z Łodzi i całego województwa. Zwycięzcy? Będą nimi wszyscy, choć Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak jest tylko jeden.  Uczniowie z najlepszej szkoły odbiorą go wieczorem, w blasku jupiterów podczas mityngu Orlen Cup 2017. Wszyscy młodzi sportowcy zasiądą na trybunach Atlas Areny, żeby podziwiać rywalizację gwiazd.

– Dziś już nie wyobrażamy sobie naszego mityngu bez udziału młodych ludzi, zarówno w roli zawodników jak i publiczności – zapewniał Lech Leszczyński, Dyrektor Orlen Cup 2017 i Prezes ŁOZLA.

– Niezwykle cenimy sobie współpracę z Orlen Cup, która we wspaniały sposób pozwala nam realizować  naszą misję, czyli promocję lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Ta misja to nie tylko piękne słowa, to naprawdę działa. Wystarczy powiedzieć, że stypendystami naszej fundacji  była Ewa Swoboda, Konrad Bukowiecki, czy Piotr Lisek – powiedziała Patrycja Horsztyńska, Dyrektor Fundacji Caroline B. LeFrak, organizacji, która poza fundowaniem stypendiów wspiera organizację zawodów dla dzieci, kursów trenerskich a także prowadzi zbiórkę 1 proc. podatku na buty sportowe dla dzieci.

Każda ze szkół biorących udział w Młodym Orlen Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak wystawi 14-osobową reprezentację. Dzieci będą rywalizować  w czterech konkurencjach, które nie tylko zweryfikują ich ogólną sprawność, ale pozwolą im na bliski kontakt z wielkimi sportowcami.

– wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska, której patronował będzie Marek Plawgo, halowy mistrz Europy w biegu na 400 m, medalista MŚ i Europy w biegu na 400 m ppł.

– drużynowy skok wzwyż – konkurs odbędzie się pod okiem Artura Partyki, wicemistrza olimpijskiego w skoku wzwyż

rzut piłką lekarską znad głowy – zawodom patronował będzie Sebastian Chmara, halowy mistrz świata w siedmioboju

finałowa sztafeta 12 x 120 metrów, którą przeprowadzi Paweł Januszewski, mistrz Europy w biegu na 400 m ppł.

Mityng Orlen Cup Łódź 2017 odbędzie się w łódzkiej hali Atlas Arena 16 lutego 2017 roku. To impreza czerpiąca z najlepszych tradycji halowych mityngów lekkoatletycznych odbywających się w polskich miastach od ponad 20 lat. Mityngi te rokrocznie dawały publiczności możliwość podziwiania zmagań najjaśniejszych gwiazd Królowej Sportu, jak Javier Sotomayor, Jelena Isinbajewa, Renaud Lavillenie, Mutaz Essa Barshim oraz cała czołówka polskich lekkoatletów. Rywalizacja gromadziła milionową publiczność przed telewizorami na antenie TVP, a na trybunach Atlas Areny jednocześnie zasiadało nawet 9 tysięcy osób. Do łódzkiej hali lekkoatleci przyjadą po raz trzeci z rzędu.

Rywalizacja w Orlen Cup 2017 odbywać się będzie w ośmiu konkurencjach. Poza pchnięciem kulą mężczyzn odbędzie się konkurs pchnięcia kulą kobiet, będzie też bieg na 60 m kobiet i mężczyzn, bieg na 60 m ppł kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i skok o tyczce mężczyzn.

Mityng Orlen Cup 2017 należy do kalendarza mityngów European Athletics Indoor Permit. Wejdzie także do klasyfikacji zainaugurowanego w tym roku cyklu Orlen Tour.

Bezpośrednią transmisję z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska na antenie TVP2 i TVP Sport.