Polscy lekkoatleci w minionym sezonie dominowali na stadionach Europy i świata. Już za miesiąc Królowa Sportu powróci w swoim najlepszym wydaniu, tym razem w hali.

Polski Związek Lekkiej Atletyki zorganizuje cykl zawodów w serii Orlen Mityng Tour. W jego skład wejdą: Copernicus Cup w Toruniu, Orlen Cup w Łodzi oraz 61. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, które również zostaną rozegrane w Toruniu.

10 lutego, w Toruniu podczas 3. Copernicus Cup z cyklu IAAF World Indoor Tour kibice Królowej Sportu będą mogli dopingować m.in. Joannę Jóźwik, Adama Kszczota, Marcina Lewandowskiego, czy Ewę Swobodę. Tydzień później gwiazdy lekkiej spotkają się w łódzkiej Atlas Arenie i będą rywalizować podczas w zawodach Orlen Cup, w których swój udział zapowiedzieli już: halowi mistrzowie świata z Sopotu  z 2014 roku – tyczkarz Konstadinos Filippidis czy sprinter Richard Kilty. W Łodzi pojawią się także Polacy z Piotrem Liskiem, Ewą Swobodą, Pawłem Wojciechowskim i Konradem Bukowieckim na czele.

Do tej pory miałem pewien niedosyt, zapewne jak część naszych kibiców, którzy mogli podziwiać zmagania najlepszych lekkoatletów jedynie poprzez szklany ekran. Dlatego też, jestem niezwykle usatysfakcjonowany, że polscy kibice będą mogli śledzić zmagania herosów Królowej Sportu na żywo. – powiedział Henryk Olszewski, Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który dodał iż jego marzeniem jest, aby Orlen Mityng Tour stał się uznaną marką na całym świecie, tak by wszyscy lekkoatleci mieli te zawody na stałe wpisane w swój kalendarz.

Podczas cyklu Orlen Mityng Tour, wzorowanym na Diamentowej Lidze, będzie prowadzona  dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas Halowych Mistrzostw Polski. Szczegółowy regulamin cyklu opublikujemy niebawem na stronie PZLA.

PODZIEL SIĘ
Redakcja DDLodz.pl
Jesteśmy redakcją serwisu Dzień Dobry Łódź. Skontaktuj się z nami poprzez mail: redakcja[?]ddlodz.pl