W hali maszyn EC-1 12 stycznia (czwartek) odbędzie się uroczysty pokaz filmowy „Powidoków” w reżyserii Andrzeja Wajdy. W seansie wezmą udział twórcy filmu.

„Powidoki” będą także prezentowane także w piątek (13 stycznia) od godz.9:00. Poranne seanse (9:00 i 11:30) są skierowane do szkół.O godz.14:00 będzie seans dla seniorów.

Każdy kto kupi bilet będzie mógł uczestniczyć w wycieczce po plenerach filmowej Łodzi zaplanowanej na 14 stycznia (sobota). „Powidokom” miasto udzieliło 246 tys. zł wsparcia w ramach wkładu koprodukcyjnego.

Oprócz Powidoków EC-1 proponuje obejrzenie 13 stycznia (piątek) o godz. 20:30  przewrotnej i wzruszającej komedii Toni Erdman” w reżyserii Maren Ade. Film jest w gronie 9 produkcji, które rywalizują o Oscara w kategorii “najlepszy film nieanglojęzyczny”. Otrzymał już inne nagrody na gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Są to: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, za Najlepszy Scenariusz oraz dla odtwórców głównych ról: Sandry Hüller (Najlepsza Aktorka) i Petera Simonischeka (Najlepszy Aktor). Toni Erdman jest w Łodzi pokazywany przedpremierowo.