W wtorkowy wieczór (9 sierpnia) w empiku Manufaktury odbyło się premierowe spotkanie z  autorami książki „Mówi Tomasz Zimoch. Panie… kończ Pan ten mecz”  Anną Bogusz i Tomaszem Zimochem.

Tomasz Zimoch to łodzianin urodzony  w 1957roku, wychował się i mieszkał na łódzkich Stokach.  Ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim, ale po studiach zajął się dziennikarstwem. Relacjonował 14 Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej, pływaniu, narciarstwie i kolarstwie, oraz wyścigi pokoju. Obecnie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radia. Wywiad przeprowadziła Anna Bogusz, założycielka Polskiego Radia24, dziennikarka  z tygodników  „Wprost” i „Newsweek”. Spotkanie poprowadził Remigiusz Mielczarek, były dziennikarz sportowy.

Książka „Mówi Tomasz Zimoch. Panie… kończ Pan ten mecz” rozpoczyna się opowieścią o kulisach zwolnienia z pracy w maju tego roku kilka miesięcy przed Euro 2016 i Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. Opowiada o życiu komentatora sportowego,  ale dotyka też miłości do radia, która była i jest motorem napędowym życia zawodowego Tomasza Zimocha. To również opowieść o przyjaźniach ze sportowcami i kulisach najważniejszych wydarzeń sportowych o których Tomasz opowiada z równym zaangażowaniem jak podczas swoich barwnych komentarzy. Szczera rozmowa z dziennikarką Anną Bogusz jest  pełna anegdot, wzruszeń, która jest niepowtarzalnym zapisem historii sportu, dziennikarstwa i życiowych przygód autora.

Na spotkanie z autorami przyszło dużo czytelników , znawców sportu i dziennikarzy .Na zakończenie były pytania i ogólne rozmowy, były też podpisywane książki ,rozdawane autografy i wspólne zdjęcia.