Jutro (16 czerwca) w godzinach 17- 19 grupa RoboSexi będzie od Łodzian zbierać przedmioty na Starym Rynku. W czerwcu Centrum Dialogu zapowiada także imprezę „Filmowy Helenów”.

Grupa artystyczna Robosexi chce zebrać przedmioty, by zatopić w żywicy i zostawić w lipcu we Wrocławiu w płytach chodnikowych (Kapsuła Czasu). Jest to związane z prezentacją Łodzi podczas ESK 2016.  W czwartek (16 czerwca) na Starym Rynku odbędzie się także piknik, w którym weźmie udział Teatr Pinokio.

Teatr Pinokio 24 czerwca (piatek) zaprezentuje w Ogrodzie Botanicznym w namiocie cyrkowym przedstawienie Pippi Pończoszańka.

Lato w Łodzi będzie można przywitać w parku Helenowskim. Imprezę „Filmowy Helenów” organizuje 26 czerwca (niedziela) od godz. 17:00 Centrum Dialogu. Publiczność wysłucha m.in. koncertów muzyki filmowej, jazzowej, francuskiej i włoskiej. Będą warsztaty filmowe, plecenia wianków, barwienia tkanin i kulinarne. Na koniec widzowie obejrzą zestawy filmów braci Lumiere czy polskich produkcji („Kingsajz, „Vabank” oraz „Aleja Gówniarzy”).