W niedzielę (17 kwietnia) ulicami Łodzi przebiegł kolejny DOZ Maraton Łódź 2016 z PZU.

Podczas tegorocznej edycji największej biegowej imprezy w regionie zwyciężył Etiopczyk Abraw Misganaw z czasem 02:13:24. Tuż za nim na mecie zjawił się Kenijczyk Melly Rogers a na najniższym stopniu podium uplasował się jego rodak Mutai Kipkemei. Najlepszy z Polaków był Tomasz Walerowicz, który królewski dystans pokonał w 2:25:49.

Wśród kobiet triumfowała Mutga Racheal Jemutai z Kenii z czasem 02:31:41. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później na mecie pojawiła się Agnieszka Mierzejewska (02:32:04). rzecia wśród kobiet była białorusinka, Natassia Ivanova.

W biegu na 10 km, najlepszy był Krzysztof Pietrzyk z czasem 33:54 a wśród kobiet Karolina Nadolska 35:05. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z DOZ Maraton Łódź 2016.