W niedzielę (22 maja) w klubie Szafa w Łodzi czekać będzie nie lada gratka dla fanów twórczości Luisa Armostronga.

W muzyczny świat Luisa Armostronga wprowadzi nas Michał Pijewski,który jako jedna z nielicznych osób gra i śpiewa ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago („Hot Five” czy „Hot Seven”) do późniejszych pochodzących z Louis Armstrong And His All Stars. Tutaj niezapomniane What A Wonderfull World czy Ramona. Występował poza polską w Niemczech, Hiszpanii, Francji oraz na scenie polonijnej w Chicago w USA. Nagrał kilka płyt ze składami zarówno Jazzowymi jak i grającymi muzykę do tańca.

Michał Pijewski (cl, voc) Ukończył średnią szkołę muzyczną im. Elsnera w Warszawie w klasie klarnetu w 91 roku, ale jednocześnie jest pianistą i trębaczem. Od końca lat 80-tych grał w różnych składach muzycznych jak: „Old Traditional Jazz Band”, „Jacek Gerek Band” a od 1998 prowadzi własny skład „The Castle Band”, obecnie przekształcony w The Crazy Band. Uwielbia Louisa, potrafi śpiewać i grać jak Satchmo.

Skład zespołu: Michał Pijewski (wokal, pianino, klarnet), Ireneusz Kozłowski (kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja), Marek Słoma Słomiński (banjo,giatra).

Wstęp na wydarzenie w cenie 30 zł.