W niedzielne popołudnie (20 marca ) w Empiku Manufaktury spotkaliśmy się z zespołem i legendą muzycznej sceny Krzysztofem Jaryczewskim długoletnim liderem zespołu Oddział Zamknięty.

Muzyk powraca z nową formacją Jary Oz i nowym albumem pod tym samym tytułem ,,Jary Oz’’. Takie przeboje, jak „Party”, „Ten wasz wszechświat” , „Obudź się” czy ,,Andzia i ja’’ znają niemal wszyscy , a na ich utworach „wychowało się” obecne pokolenie  40-sto i 50-ciolatków.

Nowy album to dwupłytowa składanka, na której fani znajdą największe przeboje Oddziału Zamkniętego, których autorem jest Jaryczewski. Na płycie znajduje się 26 utworów, w tym 12 w wersji akustycznej z największymi przebojami  Oddziału Zamkniętego. Natomiast jego druga część  zawiera zupełnie nowe utwory  o niezwykle pozytywnym przesłaniu.

Na płycie zagrają też zaproszeni goście, m.in. związani z zespołem oraz życiem artystycznym Jarego. Rockowe brzmienie, które jest charakterystyczne dla wszystkich przebojów tego autora, przyciąga wielopokoleniową publiczność na wszystkie koncerty już od kilkudziesięciu lat.

Rozmowa toczyła się głównie o płycie i jej powstaniu , oraz historii zespołu i planach na przyszłość. Na koniec było podpisywanie płyt , i wspólne zdjęcia  z fanami . Zespół spotkał się z fanami  tuż przed koncertem w klubie New York .