W sobotę (12 marca) w łódzkim klubie Scenografia wystąpią Bracia Figo Fagot. Jako support na scenie przy Zachodniej 81/83 pojawi się łódzka formacja Magister Ninja.

Koncert: Bracia Figo Fagot / Support Magister Ninja
Sobota 12.03.2016 Wejście: 20:00 Start: 21:00
Scenografia klub & Kawiarnia (ul. Zachodnia 81/83)

Bilety: 35 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu imprezy

Dystrybucja Biletów:
KOLDECURE ” Pub Łódź Kaliska ” ul. Piotrkowska 102 w godz 15:00 – 19:00 tel. 602214751, Strefa Biletów ul. Piotrkowska 59, Klub Scenografia, ul. Zachodnia 81/83

Początki grupy sięgają września 2010, kiedy rozpoczęto kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV w 2011. Na potrzeby każdego odcinka był przygotowywany miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na oficjalnym kanale YouTube stacji Rebel:tv rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę. Zespół zadebiutował na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia odbywającym się 15 stycznia 2011 w warszawskim klubie muzycznym Progresja, gdzie wykonywał piosenki z nakręconego serialu. Nagranie studyjnej, debiutanckiej płyty „Na Bogatości” nastąpiło dopiero rok później.

Fragmenty utworów Braci Figo Fagot występują także w kreskówkach Git Produkcji, m.in. w Kapitanie Bomba w odcinku 95 „Admirał Jachaś” lub kinowej wersji Kapitana Bomby pt. „Kutapokalipsa”.

KONKURS: Wygraj bilety na koncert formacji Bracia Figo Fagot

Aby zdobyć jedno z trzech jednoosobowych zaproszeń wystarczy że napiszesz nam, który z utworów formacji Bracia Figo Fagot zrobił na tobie największe wrażenie i krótko to uzasadnisz. Odpowiedź wraz z imieniem i nazwiskiem, wyślij na adres konkursy@ddlodz.pl. W temacie wiadomości podaj koniecznie hasło „Figo Fagot”.

Na zgłoszenia czekamy do piątku ( 11 marca ) do godziny 16:00. Po upływie tego terminu wybierzemy zwycięzców i poinformujemy o sposobie odebrania nagród.

WYNIKI KONKURSU: Wygraj bilety na koncert formacji Bracia Figo Fagot

Zaproszenia na dzisiejszy koncert formacji Bracia Figo Fagot otrzymują: Piotr Wieczorek, Karolina Woźnicka oraz Paulina Baranowska.

Zwycięzcom  gratulujemy! Sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe, wkrótce znajdziecie w nich informacje o sposobie odbioru nagród. Pozostałym uczestnikom winszujemy kreatywności i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które ogłosimy już wkrótce.

Zdjęcie tytułowe: Artur Mamos