W niedzielę (14 lutego) po raz piąty w bieżącym sezonie rywalizowali zawodnicy startujący w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Na trasie w Parku 3 Maja zwycięstwo odnieśli Monika Kaczmarek oraz Błażej Skowroński. W ramach zawodów odbył się konkurs na najlepsze karnawałowe przebranie. Linię mety biegu głównego minęło 305 osób.

Monika Kaczmarek wygrała po raz czwarty w edycji, tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 17:35. Monika startuje w przełajowym cyklu w Łodzi od kilku edycji i co roku nie ma sobie równych. – Zawsze walczę ze sobą, o swój czas, poza tym są mocni zawodnicy i można się z nimi po ścigać – podkreśla Monika. – W bieżącej edycji na pewno mieliśmy lepsze warunki atmosferyczne. Trasa się nie zmieniła, podbieg, jaki mamy do pokonania też nie, więc można powiedzieć, że ta edycja była porównywalna do poprzedniej – dodała.

_PDS3914

Drugie miejsce zajęła Zuzanna Mokros (18:40), a trzecie – Dominika Wiecha (21:12). W klasyfikacji generalnej (poza pierwszym miejscem, które wywalczyła Monika Kaczmarek) nadal jest sporo niewiadomych. Druga w dzisiejszym biegu Zuzanna Mokros startowała trzy razy, więc żeby mogła zostać sklasyfikowaną i walczyć o podium musi wystartować w kolejnym biegu. Również trzy starty na koncie i identyczną liczbę punktów ma Sylwia Ślęzak. Patrząc na wyniki tych zawodniczek można ocenić, że jeśli wystartują w marcu rywalizacja o podium rozegra się między nimi.

_PDS9436

W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo odniósł Błażej Skowroński z wynikiem 16:01. Drugie miejsce zajął Grzegorz Petrusiewicz – 16:12, a trzecie Tomasz Owczarek – 16:28.

W „generalce” prowadzi nieobecny dzisiaj Tomasz Osmulski. Drugi jest Grzegorz Petrusiewicz, a trzeci Błażej Skowroński, którzy zgromadzili identyczną liczbę punktów, więc podział miejsc odbędzie się na ostatnim biegu.

Wśród startujących w dzisiejszych zawodach było sporo osób w przebraniach, które w ten sposób postanowiły pożegnać się z karnawałem. – Dziś są Walentynki, chcieliśmy je spędzić aktywnie. Wybraliśmy się na CITY TRAIL, żeby przebiec razem 5km. Sprzyjająca pogoda, sporo znajomych i przebranych biegaczy – było naprawdę fajnie. Rzadko razem startujemy, więc to dodatkowy plus – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Natalia, która startowała ze swoim chłopakiem Patrykiem.

_PDS9530

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to jesienno-zimowy cykl biegów przełajowych na dystansie 5km, który jest organizowany w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast w okresie wrzesień-marzec zaplanowano po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal należy pobiec co najmniej cztery razy. Szósty – ostatni w sezonie 2015/2016 bieg w Łodzi odbędzie się 6 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

_PDS9515