17 grudnia w Monopolis odbyła się Gala Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022. Spośród 16 kandydatek pretendujących do tytułu tej najpiękniejszej w województwie znalazły się kandydatki zarówno z Łodzi, jak i Piątku czy Pabianic.

Jak przyzwyczaili nas organizatorzy Gala podzielona została na dwa etapy. W pierwszym zaprezentowała się pełna szesnastka kandydatek, w drugim zaś finałowa dziesiątka. W ciągu łącznie 7 pokazów, jury wybierało tę najpiękniejszą. Nim jednak ogłoszono werdykt na scenie znaleźli się tancerze z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz gwiazda wieczoru Katarzyna Łaska.

Pierwszy etap, to jednak nie tylko okazja do podziwiania piękna kandydatek, ale i możliwość wsparcia małego Milanka. Dzięki wyborom, młody podopieczny  Fundacji „Dzięki Tobie”  nie tylko cieszył się z wydarzenia, ale i został obdarowany  prezentami. Podczas Gali wszyscy będący na widowni mieli możliwość dorzucenia od siebie cegiełki, a te były jedyne i niepowtarzalne. Były to bowiem własnoręcznie upieczone przez kandydatki oraz panującą Miss pierniczki. Dzięki Julii Barydze, a także kandydatkom do tytułu zebrano ponad 13 000 zł. Łącznie zebrano ponad 25 000 złotych.

Głosami jury poszczególne miejsca zajęły:
Miss Polonia Województwa Łódzkiego – Julia Rychlik 21 lat, Łódź
I Vicemiss Martyna Mendelska – 20-latka z Łodzi
II Vicemiss została Alicja Adamiak, 24-latka z Piątku.

Miss Publiczności: Oliwia Szydłowska.
Miss Select Beauty – Julia Rychlik.