Już w sobotę drużyna KŻ Orzeł Łódź zainauguruje sezon eWinner 1. Ligi. Łodzianie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z ekipą Aforti Start Gniezno. Na dzisiejszym briefingu prasowym z dziennikarzami rozmawiał trener Orła Adam Skórnicki oraz nowo mianowany kapitan zespołu Norbert Kościuch.

Sprzyjająca pogoda w ostatnich dniach pozwoliła nam na rozgrywanie treningów. Większość zawodników jest już po sześciu jednostkach treningowych. Przed nami jeszcze dwie i miejmy nadzieję, że uda nam się optymalnie przygotować do pierwszego meczu w sezonie. Zawodnicy prezentują na torze dobrą formę. Widać, że przerwa zimowa była dla nich dość długa. Dzisiaj będziemy mieć możliwość pojeżdżenia w czterech spod taśmy, więc adrenaliny na pewno nam nie zabraknie – ocenił trener Adam Skórnicki.

Przygotowania przed sezonem 2021 były utrudnione zarówno ze względu na warunki atmosferyczne, jak i sytuację pandemiczną w kraju. – Przedsezonowe sparingi nie odbywały się właśnie z wymienionych powodów. Mamy różne obostrzenia dla zespołów z Ekstraligi oraz eWinner 1. Ligi, co z pewnością nie pomagało przy ustalaniu terminarza spotkań testowych. Uważam, że w obecnej sytuacji udało nam się optymalnie wykorzystać czas na przygotowania – dodał szkoleniowiec.

Trener Skórnicki przyznał, że skład na sobotnie starcie z Aforti Start Gniezno jest już gotowy, choć może się okazać, że z konieczności zostaną jeszcze wprowadzone drobne korekty. – Skład na pierwszy mecz jest już ustalony. Dzisiaj czekają nas jeszcze testy na obecność koronawirusa. Mamy nadzieję, że nie zweryfikują one naszego zestawienia personalnego – dodał Adam Skórnicki.

Szkoleniowiec pokusił się również o przewidywania dotyczące najbliższego meczu oraz całego sezonu eWinner 1. Ligi. –  Start Gniezno to praktycznie nasz lokalny rywal. Mecze z tą drużyną zawsze są zacięte, niezależnie od tego, czy rywalizujemy u siebie czy na wyjeździe. W zeszłym roku byliśmy blisko wywalczenia punktów w Gnieźnie. Miejmy nadzieję, że niektórych błędów, które wówczas popełniliśmy, tym razem uda nam się uniknąć. Jeśli chodzi natomiast o nasz cel na nadchodzący sezon, to na pewno chcemy być do końca w grze o play-offy – zdradził Adam Skórnicki.

Optymistyczne podejście do rozpoczynających się rozgrywek posiada również Norbert Kościuch. – Osobiście jestem przygotowany na rozpoczęcie sezonu w stu procentach. Wszystkie sprawy sprzętowe zostały załatwione na czas, bez żadnych opóźnień. Wszystko jest w należytym porządku. Nastroje w drużynie są bardzo optymistyczne, co spowodowane jest również dobrze wykonaną pracą w okresie przygotowawczym. W ostatnich dniach pogoda pozwoliła nam na treningi na torze. Uważam, że

wykorzystaliśmy to w stu procentach. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu – powiedział zawodnik Orła Łódź.

Kościuch został wybrany kapitanem drużyny na sezon 2021. Żużlowiec nie ukrywa, że jest to dla niego duże wyróżnienie. – Jest mi niezmiernie miło, że zostało mi powierzone takie odpowiedzialne zadanie. Rolą kapitana jest scementowanie drużyny. Jest ona zlecana z reguły najbardziej doświadczonym zawodnikom, którzy mają scalić zespół i przekazywać najważniejsze informacje podczas meczu. Na pewno będę służył pomocą, choć moja rola tak naprawdę praktycznie się nie zmieni, gdyż nawet bez kapitańskiej opaski zawsze starałem się pomagać młodszym żużlowcom. Mamy w drużynie dobrą atmosferę. Teraz trzeba tylko zadbać o to, aby wszystko dalej funkcjonowało jak należy – podsumował Norbert Kościuch.

TEKST: MATERIAŁY PRASOWE