Poznaliśmy godzinę rozpoczęcia European Individual Ice Speedway Championship. Na zawody zapraszamy w sobotę, 21 marca 2020 roku, do Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 17.00. Start do pierwszego wyścigu kwadrans później, po uroczystej prezentacji zawodników.

Przypominamy, że impreza w Tomaszowie Mazowieckim będzie jednodniowa. Trójkę medalistów mistrzostw Starego Kontynentu wyłonią w sumie 22 wyścigi. 20 liczyć będzie faza zasadnicza. Po jej zakończeniu dwóch najlepszych zawodników, tych z największą ilością punktów, awansuje do wielkiego finału. Stawkę uzupełnią w nim dwaj najlepsi z wyścigu barażowego. Tam pojadą z kolei żużlowcy, którzy po fazie zasadniczej uplasują się na miejscach 3-6. Zwycięzca wyścigu finałowego zostanie mistrzem Europy. Natomiast zawodnicy z dwóch kolejnych miejsc wywalczą odpowiednio srebro i brąz.

Na razie znamy nazwiska czterech uczestników marcowych zawodów. Są to: Philip Lageder (Szwajcaria), Stefan Pletschacher i Max Niedermaier (obaj Niemcy) oraz Michał Knapp (Polska). Jeszcze w lutym powinniśmy poznać kolejnych żużlowców, którzy pojadą w Tomaszowie Mazowieckim. Czekamy na oficjalne nominacje federacji Austrii (2 miejsca), Czech (2 miejsca), Finlandii (1 miejsce), Niderlandów (2 miejsca), Rosji (2 miejsca), Szwecji (2 miejsca) i Włoch (1 miejsce).

Kibiców informujemy o niezmiennie trwającej sprzedaży biletów online na European Individual Ice Speedway Championship. Wejściówki, których zostało już zaledwie kilkaset, można nabywać na stronach internetowych: http://bilety.speedwayevents.pl lub iseuro.com/bilety.

Cennik biletów:

300 zł – bilet VIP (miejsce numerowane na trybunie VIP w najlepszej części obiektu, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

99 zł – bilet normalny – sektor A

85 zł – bilet ulgowy* – sektor A

79 zł – bilet normalny – sektor B

65 zł – bilet ulgowy – sektor B

* – Bilet ulgowy przysługuje osobom do 18. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) oraz emerytom i rencistom (za okazaniem ważnej legitymacji)

Zawody odbędą się pod patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego, znanego promotora imprez żużlowych.