Gwiazdy światowej lekkoatletyki przybyły do Łodzi by już jutro wystartować w Atlas Arenie w kolejne edycji mityngu Orlen Cup. Emocji nie zabraknie w żadnej z konkurencji. Początek wydarzenia o 17:00, w sprzedaży pozostały ostatnie bilety.

Jedną z najciekawszych konkurencji zawodów będzie skok o tyczce. W Łodzi pojawi się Sam Kendricks, który w sobotę we Francji wynikiem 6.01 poprawił rekord Ameryki Północnej. Mimo problemów wynikających z odwołanych lotów – nad Europą szaleje bowiem orkan Sabina – Amerykanin dotrze do Łodzi w poniedziałkowy wieczór. Jego głównym polskim rywalem w Atlas Arenie będzie natomiast Paweł Wojciechowski. Trenujący od kilku miesięcy z Wiaczesławem Kaliniczeneko mistrz świata z 2011 roku chce zaprezentować się w Mieście Włókniarzy z jak najlepszej strony.

– Zmieniłem ostatnio tyczki i powoli się do nich przyzwyczajam. W Toruniu było już lepiej niż podczas poprzedniego startu. To pozwala spojrzeć optymistycznie na start w Łodzi – zaznaczył Paweł Wojciechowski.

Inną ciekawą konkurencją Orlen Cup Łódź 2020 będzie pchnięcie kulą panów. Na starcie stanie m.in. wicelider światowych tabel Konrad Bukowiecki.

Jutro będę chciał się zaprezentować lepiej niż w sobotę w Toruniu. Jestem dobrze przygotowany i mam nadzieję, że powalczę o jak najlepszy wynik ­ zadeklarował zawodnik ze Szczytna.

Rywalami młodego kulomiota będą m.in. rekordzista Polski Michał Haratyk oraz nestor światowych stadionów niemiecki wicemistrz olimpijski z 2012 roku David Storl

Jestem w światowej lekkoatletyce od wielu lat. Przez ten czas zdobyłem liczne medale, ale cieszę się, że wreszcie mogę wystartować w Łodzi. Dużo słyszałem o tym mityngu od moich polskich kolegów – powiedział znakomity niemiecki kulomiot.

Emocji nie zabraknie na bieżni, gdzie królować ma m.in. halowy mistrz świata z Sopotu Brytyjczyk Richard Kilty.

Miałem wiele sukcesów na hali. Mam dobre wspomnienia z Łodzi. Niestety w ostatnich dniach miałem drobne problemy z Achillesem. W tym sezonie mam zaplanowanych tylko kilka startów, ale występ na Orlen Cup w Łodzi jest dla mnie ważnym punktem
w przygotowaniach do startu olimpijskiego w Tokio
­ powiedział brytyjski sprinter.

Organizacja mityngu Orlen Cup Łódź 2020 jest możliwa m.in. dzięki wsparciu miasta oraz firmy PKN Orlen, która od lat jest mecenasem polskiej lekkoatletyki.

– Dziękuję firmie Orlen za zaangażowanie w nasz sport. Mamy w reprezentacji liczne grono czempionów. Dzięki wsparciu sponsora mamy możliwość organizacji takich wydarzeń jak łódzki mityng, na którym ci bohaterowie mogą zaprezentować przed własną publicznością – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

W Łodzi ogłoszono także, że do Grupy Sportowej Orlen dołączą kolejni zawodnicy.

Cieszę się, że do grona wspieranych przez nas zawodników dołączają trzy lekkoatletyki, czyli Kamila Lićwinko, Joanna Linkiewicz oraz Karolina Kołeczek – poinformowała Anna Ziobroń, szef biura marketingu sportowego PKN Orlen.

Mityng Orlen Cup Łódź 2020 (European Athletics Indoor Permit Meeting) rozpocznie się we wtorek o godzinie 17:00. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport. Ostatnie bilety są w sprzedaży w serwisie ebilet.pl.