W ramach „Trasy w Ciemność” do łódzkiego klubu Wytwórnia zawitała formacja Nocny Kochanek, która dała spektakularny koncert  promujący trzeci album zespołu ,,Randka w Ciemność’’. Koncert dawno był wyprzedany , a sala klubu Wytwórnia pękała w szwach.

Muzycznie Nocny Kochanek to zespół grający klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, oraz teksty zawierające specyficzny nocno-kochankowy humor który bazuje często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji.

Nocny Kochanek  rysuje więc nowy obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Co by jednak nie mówić trzeba przyznać, że wszędzie gdzie grają przyciągają tłumy, a trasa koncertowa po Polsce została w większości wyprzedana. Co więc świadczy o fenomenie Nocnego Kochanka? – trzeba wybrać się na ich koncert, by przekonać się samemu i zobaczyć zespół który, w tak krótkim czasie wybił się na wyżyny polskiej sceny muzycznej.

Jako suport zagrał pochodzący z Żyrardowa zespół Pull The Wire. Grupa gra muzykę zbliżoną do punk rocka z dynamizmem na scenie i domieszką niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego koncertu.