FISZ EMADE TWORZYWO

Bilety: od 79 zł

Po świetnie przyjętej płycie „Drony”, Fisz Emade Tworzywo powraca z nowym albumem i rusza w trasę promującą nadchodzące wydawnictwo. 8 marca będzie miała premierę ich kolejna płyta zatytułowana „Radar”.

Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem – zarówno klasyczną americaną, jak i krautrockiem. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków zespołu oczarowują swoim niezwykłym klimatem retro. Ta interpretacja dźwięków lat 80. zabierze nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi”. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów, nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historię miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski. Na płytę składa się dziesięć utworów, w tym dobrze nam znany singiel „Dwa Ognie”.