Kino Bodo już po raz czwarty dołącza do Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2018. Ponownie będzie to swoisty before przed głównymi wydarzeniami Festiwalu. W tym roku ekipa Bodo proponuje nie tylko atrakcje filmowe, ale również koncertowe.

Sobota 20 października o godzinie 19:30 „Exodus. Robert Brylewski” w reżyserii Pawła „Konja” Konnaka. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Konjem, który opowie o kulisach powstawania filmu oraz o zmarłym w tym roku Robercie Brylewskim. Będzie również promował swoją książkę o historii polskiego punk-rocka pod tytułem „Gangrena”. Wstęp kosztuje 10 pln.

Niedziela 21 października o godzinie 20:00 w klubie muzycznym TU (ul. Rewolucji 1905 roku nr. 10) wystąpi dla Was zespół „The Washing Machine”, który na żywo zagra muzykę do filmu „Zaginiony świat” z 1924 roku. Wstęp na koncert połączony z projekcją będzie kosztować 20 pln.

Poniedziałek 22 października o godzinie 19:00 zaprezentujemy filmy Pawła Konja Konnaka: „Totart – 30 lat metafizyki społecznej” oraz „Riff – Tymon Tymański”. Oba tytuły opowiadają o fenomenie, jakim był polski ruch muzyczny o nazwie yass. Po projekcjach odbędzie się spotkanie z Kubą Michalskim, który jest psychofanem tej muzyki. Wstęp na projekcje będzie kosztować 10 pln.

Oprócz tych trzech wydarzeń Kino Bodo zaprasza na filmy: „Lato”, „Republika. Narodziny legendy” oraz „Fugazi. Centrum wszechświata”.

Paweł Konrad Konnak - KonjoPaweł Konrad Konnak – pseudonim „Koñjo” (ur. 19 lutego 1966 w Gdańsku) – polski performer, reżyser filmowy, konferansjer, poeta kaszubski, dziennikarz. Jest związany z gdańską sceną artystyczną, bliski z jednej strony estetyce punkowej, jak i nurtowi muzycznemu znanemu jako yass. Związany od 1986 z Grupą Poetycką Zlali Mi Się Do Środka, także z Kabaretem Profuzyjnym Zlew Polski. Jest współautorem wraz z Krzysztofem Skibą kabaretu rockowego Lalamido oraz współtwórcą grupy artystycznej Totart. Wieloletni przewodniczący uczelnianej grupy Levarów, która ukonstytuowała się na początku lat 90. wśród studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

The Wasching Machine – grupa powstała w 2007 r. Na swoim koncie ma występy na takich festiwalach jak: Jarocin Festiwal, Pepsi Vena Festival i Maj Music Festiwal. Zagrali szereg koncertów klubowych i występowali w roli supportu przed: The Subways, Glasvegas, Ulterior.

W kwietniu 2010 roku The Washing Machine jako jedyny polski zespół wziął udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media, których celem jest prezentacja młodych obiecujących gwiazd muzyki. W ramach trasy „UK Promo Tour” zespół wystąpił w Londynie, gdzie został przedstawiony osobom odpowiedzialnym za sukcesy: Madonny, Kings of Leon czy Arctic Monkeys. Entuzjastyczne recenzje angielskich przedstawicieli branży muzycznej sprawiły, że zespół przebił się do szerszej świadomości muzycznej także polskiej publiczności.

Klub muzyczny TU – nazywają to miejsce prywatnym domem kultury. Można tu potańczyć, posłuchać koncertu (najczęściej) i poezji, pograć i pośpiewać podczas cotygodniowych jam session. Poczytać książkę, obejrzeć dzieła artystów na wernisażu, przyjść z dziećmi, które z reguły nie chcą stąd wyjść, czy zajrzeć do podziemnego kina.

TU to zwyczajne miejsce, gdzie dokładnie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego TU dba o różnorodność warsztatów i eventów, a większość imprez u jest wynikową pomysłów gości. Przez ten krótki czas działalności udało się zbudować stały, zaangażowany fan club. Klub wciąż docieramy do zdobywa nowe grupy odbiorców, by budować TUtejszą społeczność i dać ludziom „coś”, czego jak sami mówią, nie ma w innych klubach – swobodę bycia.

Po zmianie lokalizacji klub bywa również nazywany „ostatnią sceną w mieście”, stąd też coraz więcej u tu muzyki na żywo, już nie tylko akustycznej.

Jakub Michalski – absolwent PWSFTViT, założyciel łódzkiej formacji TheStylacja, z którą przez 14 lat współtworzył łódzką muzyczną scenę niezależną. Konferansjer, prezenter, radiowiec. Fan yassu, kina i zalewajki z kurkami.

Uczestnicy Festiwalu Soundedit po okazaniu biletu/karnetu będą mogli kupić wejściówki na każdy z filmów w cenie 12 pln. Dla wiernych widzów Kina Bodo, organizatorzy Festiwalu Soundedit ’18 również przygotowali niespodziankę. Każdy, kto okaże dowolny bilet/paragon z Kina Bodo uzyska możliwość zakupu wejściówki na Festiwal w następującej cenie:

  • 25 października (czwartek) – 95,00 pln
  • 26 października (piątek) – 95,00 pln
  • 27 października (sobota) – 95,00 pln
  • 28 października (niedziela) – 30,00 pln
  • Karnet na cały Festiwal – 195,00 pln

Bilety ze zniżką będą do kupienia wyłącznie w dniu poszczególnych koncertów, wyłącznie w kasie Klubu Wytwórnia.

Natomiast Kino Bodo dla osób, które przyjdą na wydarzenia z biletem/karnetem na tegoroczny Soundedit proponuje zniżki:

  • Bilety na zwykłe projekcje po – 14 pln
  • Bilety na specjalne spotkania – 7 pln
  • Bilet na koncert The Washing Machine – 15 pln

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących: wystawa Briana Griffina w Gdyni, cykl koncertów „Fortepiany Wolności”, spotkanie Echo Connect, seria występów w Radiu Łódź „Soundedit – Spotlight”, warsztaty i spotkania tematyczne, projekcje w Kinie Bodo. Główne punkty programu będą miały miejsce w Klubie Wytwórnia w ostatni weekend października.

The Orb, Orbital oraz Reni Jusis wystąpią w czwartek, 25 października 2018 r. w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29).

Natomiast 26 października (piątek) zagrają: zimnofalowa legenda The Opposition oraz kultowo-klubowa Morcheeba. Ten dzień podsumuje afterparty – 19 Wiosen oraz Bielizna – w pubie Łódź Kaliska (ul. Piotrkowska 102). Koncerty w Łodzi Kaliskiej rozpoczną się o godz. 22.00, bilety na te występy kosztują 35 pln.

27 października (sobota) wystąpią: Mery Spolsky, Nosowska + Smolik i Giorgio Moroder. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Dzień w Klubie Wytwórnia podsumuje Andy Votel projektem „Kleksploitation„.

Karnety na Festiwal Soundedit, obejmujące dni: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (25-28.10.2018 r.) w cenie 230 pln można nabyć na stronach: ticketmaster.pl, bilety24.pl i biletomat.pl. Bilety na czwartek, podczas którego wystąpi The Orb, Orbital oraz Reni Jusis kosztują 110 pln. Bilety na pozostałe, poszczególne dni (piątek, sobota) również kosztują 110 pln, niedziela – 35 pln. Karnety i bilety można nabyć również w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, (bilety@wytwornia.pl) oraz w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 10. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcia: mat. pras. Kino Bodo