Od soboty Teatralna Karuzela: spektakle, koncerty, debaty i kino sferyczne

Od soboty (27 maja) rusza pod hasłem „Kto ty jesteś?” VII Festiwal Teatralna Karuzela  Będą spektakle, koncerty, warsztaty ilustratorskie czy projekcje filmowe.

Festiwal rozpocznie Teatr Pinokio spektaklem „Samograj” (27.05. godz. 10:00). Od 12 w parku Sienkiewicza będą odbywały się działania animacyjne. Po południu na Małej Scenie przewidziana jest debata moderowana przez Sylwię Chutnik dotycząca roli sztuki w kształtowaniu postaw obywatelskich i odpowiedzialności artystów za edukację artystyczną młodego pokolenia.

Wieczorem (godz.19:00) pierwszy spektakl konkursowy festiwalu to „Polska 120” Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Przedstawienie opowiada do znalezionych w Górach Sowich 120 kliszach. Na czarno-białych zdjęciach ukazał się świat, którego już nie ma: ludzie, miejsca i krajobrazy.

W niedzielę (28 maja) od rana w festiwalu mogą uczestniczyć najmłodsi. Swój spektakl (godz.9 i 11) pokaże Art Stations Foundation. Będzie to choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie dla rodziców i dzieci. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

Po popołudniu (godz. 16:00) Teatr Lalek Banialuka z Bielska – Białej pokaże przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy”. Spektakl opowiada przy pomocy obrazów o samotności dziecka. Pada niewiele słów, ale są poruszane uniwersalne tematy m.in . wojny, przyjaźni czy potrzeby bliskości.Także w niedzielę można uczestniczyć w animacjach w parku Sienkiewicza oraz obejrzeć w kopule sferycznej pokazy filmowe w ramach kina w trampkach.

Kolejne spektakle konkursowe (oceniane przez jury) i projekcje filmowe można oglądać do soboty (3 czerwca).  Na zakończenie będzie pokazany projekt słowno-muzyczny L. Story. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.teatrpinokio.pl/teatralna-karuzela/program/.