Radni zgłaszają poprawki do projektu budżetu na 2017 rok. SLD chce m.in. na podwyżki dla pracowników DPS-ów oraz inwestycje drogowe. PiS zaś na podwyżki dla pracowników kultury.

SLD proponuje, by miejskim budżecie znalazły się środki na utrzymane orlików (600 tys. zł), remonty przedszkoli,utworzenie domu dziennego pobytu czy zapewnienie monitoringu na terenie Górniaka (1,3 mln zł). SLD chce także stworzyć Centrum Inicjatyw Międzypokoleniowych (200 tys. zł).

Duża partia poprawek dotyczy inwestycji drogowych np.  powstanie oświetlenia przy ul. Tymienieckiego w stronę parku nad Jasieniem, przebudowa ul. Lipce Reymontowskie oraz ul. Podchorążych czy modernizacje: ul. Lodowej, ul. Papierniczej oraz ul. Podbiałowej.

Zmiany w budżecie proponuje także Prawo i Sprawiedliwość. Głównie dotyczą one zmniejszenia dotacji na Łódzkie Centrum Wydarzeń, a przekazanie jej na podwyżki na pracowników domów kultury i dofinansowanie konkursów na tzw. małe i duże granty, o które starają się organizacje tworzące festiwale i inne imprezy kulturalne. PiS chce podobnie jak SLD podwyżek pracowników DPS-ów. PiS proponuje też  dodatkowe pieniądze na inwestycje drogowe zgłaszane przez mieszkańców.

Budżet na 2017 rok ma zostać uchwalony na sesji 28 grudnia (środa). Obecnie jest rozpatrywany w komisjach merytorycznych Rady Miejskiej.