Ponad 2 mln zł otrzymają instytucje kultury. Największą część dofinansowania dostaną teatry. Przykładowo Muzyczny 0,5 mln zł na premierę czy  Arlekin 400 tys. zł na utrzymanie nowoczesnego budynku.

Teatr Powszechny dostanie 300 tys. zł na pokrycie związanych z funkcjonowaniem Małej Sceny oraz 300 tys. zł Nowy na spłatę zobowiązań. Teatr Nowy ma także pieniądze na zmiany w foyer (malowanie, przebudowę gablot, wymianę wykładziny oraz koszty nowej dokumentacji) – 97 tys. zł.

Z miejskiego budżetu instytucje otrzymają wkłady do projektów wykonywanych z z dofinansowaniem zewnętrznym. Przykładowo: Teatr Szwalnia (instalacja elektryczna – 20 tys. zł z miejskiego budżetu), Dom Literatury (komputery, kamera cyfrowa, sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy – 21 tys. zł), Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (mikser dźwięku, iPad oraz konsoleta do sterowania oświetleniem – 32 tys. zł).

Muzeum Miasta Łodzi wzbogaci się o 45 tys. zł na zakup obrazu „Laura” Samuela Hirszenberga. Praca wcześniej była w Sali Lustrzanej MMŁ, ale po wojnie zniknęła. Teraz udało się ją odkupić. Obraz zostanie zaprezentowany na monograficznej wystawie o braciach Hirszenbergach.