W piątkowy wieczór(17 czerwca) odbyła się piąta V edycja największego na świece festiwalu dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych – Emergenza Festiwal (Polska).

Zespoły walczyły  ze sobą na terenie kraju w 9 miastach, 12 klubach, na 44 koncertach. Najlepsze z grup, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2016) skąd finalista pojedzie w trasę po całej Europie. Na finale w Łodzi zagrały : blues-rockowy KAYCEEBE z Łodzi , rock&rollowo alternatywny DE INDYGO z Kalisza , hard-rockowo heavy-metalowy MAD TEACHER z Łodzi , alternatywno-rockowi CHŁOPCY BEZ WYOBRAŹNI z Łodzi , metalowy VERMIS z Łodzi  i ANDRZEJ KOWALSKY BAND w mieszance bluesa rapu i rocka z Łodzi . Jako gość specjalny zagrała warszawska grupa rockowa HANZA  finalista Emergenza Polska 2014roku.

Po zliczeniu głosów publiczności które odbywało się po występie każdego zespołu i ocenie jurorów wartości muzycznych i  artystycznych  do finału dotarły trzy zespoły. Jednogłośnie wygrał i zajął I miejsce VERNIS i on będzie reprezentował Łódź na finale krajowym , II miejsce DE INDYGO z Kalisza i III miejsce KAYCEEBE z Łodzi .

Gratulujemy zwycięzcą i zapraszamy do fotorelacji.