Rok 2016 zdecydowanie przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwany przez polskich fanów format zawodów Supercross „King of Poland” rozegrany zostanie 15 października w łódzkiej Atlas Arenie. Swój udział zapowiadają zawodnicy z całej Europy, a także USA i Australii. Tor przygotuje sam Freddy Verherstraeten, uznawany obecnie za największego speca w swojej dziedzinie. Sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie rusza 25 kwietnia.

 Supercross jest niezwykle popularnym sportem, który w USA bije rekordy popularności, a w rankingu dyscyplin motoryzacyjnych, ustępuje jedynie wyścigom NASCAR. W Europie od lat organizuje się wielkie wydarzenia Supercross, na których można zobaczyć największe nazwiska tego sportu. Do najpopularniejszych należą SX Paris Bercy i SX Dortmund. Supercross w Dortmundzie ma już swoją trzydziestotrzyletnią tradycję, natomiast paryska edycja wyścigów crossowych jest o rok starsza.

Historia Supercossu w Polsce właśnie się tworzy. To właśnie Wy, niesamowici polscy kibice tworzycie ją wraz z nami! Organizator Supercross „King of Poland” – agencja Sportainment niejednokrotnie pokazała polskim kibicom motosport w najlepszej odsłonie prezentując sport na najwyższym światowym poziomie połączony z zapierającym dech w piersiach show organizując rundy Mistrzostw Świata w Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie i Gdańsku.

Tor zaprojektowany przez Freddy’ego Verherstraetena, który jest asem w tej dziedzinie i tworzył tory na całym świecie oraz jest oficjalnym konstruktorem torów na Mistrzostwa Świata w Motocrossie, dostarczy wielu emocji zawodnikom, ale przede wszystkim widzom. Bowiem dewizą Freddy’ego jest: „ma być bezpiecznie, ale show musi być spektakularne”. Kto jak kto, ale projektant, który ma także w swoim dorobku także stworzenie torów do gry MX Rider na PS2, wie co mówi.

Zainteresowanie zawodników z zagranicy uczestnictwem w Supercoss King of Poland jest bardzo duże i już teraz można powiedzieć, że walka o zwycięstwo będzie zacięta. Poza głównymi międzynarodowymi wyścigami rozegrane zostaną także klasy tylko dla polskich zawodników. Dodatkowo, jak zawsze, Sportainment szykuje dla widzów mocną niespodziankę, jednak o szczegółach będziemy informować nieco później. Jedno jest pewne – to będzie najszybszy wieczór w historii Atlas Areny!

Odliczanie do pierwszej w historii odsłony Supercrossu rozpoczęte! Bilety do nabycia od 25 kwietnia od godziny 12.00 za pośrednictwem strony: http://www.eventim.pl/ oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/#!/events/1677545435820041/

Więcej informacji na: www.sportainment.pl oraz  https://www.facebook.com/#!/SportainmentMarketingAgency/