Radni zgodzili się na przekazanie 3 mln zł w tym roku na kompleksowy remont i renowację budynku przy al. T. Kościuszki 19, gdzie powstanie siedziba Miejskiej Pracowni Urbanistycznej i Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Do kamienicy al. T. Kościuszki 19 i willi przy Wólczańskiej 36 zostanie przeniesiona siedziba urzędów zajmujących się urbanistyką i architekturą. Będzie tam także lapidarium z detalami architektonicznymi z wyburzanych budynków i makieta miasta. Na ten rok przeznaczono 3 mln zł, a w następnym 5 mln zł.

Przy ul. Wólczańskiej 121/123 powstanie nowa siedziba Straży Miejskiej. Zostanie ona przeniesiona z ul. Kilińskiego 81. W 2016 roku koszt inwestycji to 3 mln zł. Zespół budynków dawnej szkoły przy ul. Wólczańskiej będzie przekształcony na funkcje biurowe. Powstaną drogi wewnętrzne i lepszy wjazd od ulicy Wólczańskiej.

2 mln zł będzie na rewitalizację budynku przy ul. Przędzalnianej 91. Łączny koszt inwestycji to 4,5 mln zł. Przedsięwzięcie zostało zakwalifikowane do dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego (1,6 mln zł).

Budynek przy al. T. Kościuszki 19
Budynek przy al. T. Kościuszki 19.

3,6 mln zł zostanie przeznaczonych na termomodernizację placówek służby zdrowia i przebudowę w Centrum Medycznym im. dr L. Rydygiera. Termomodernizacji doczekają się przychodnie przy: Murarskiej 4, Wielkopolskiej 55, Bydgoskiej 17/21, Libelta 16, Łanowej 16/18, Nastrojowej 10, Zuli Pacanowskiej 3, Marynarskiej 39 i Cieszkowskiego 9.

O 167 tys. zł będą zwiększone wydatki na na bazę techniczną w budynkach żłobków. Dofinansowanie dotyczy m.in. oświetlenia ewakuacyjnego w żłobku nr 8 przy ul. Starorudzkiej 5/7 i żłobku nr 12 przy ul. Tokarzewskiego 53 i dostosowanie budynków do wymogów p.poż w żłobkach przy ul. Inowrocławskiej 5a (żłobek nr 4) oraz przy ul. Siarczanej 11 (żłobek nr 17).