Po okresie pandemii wracają pełnoprawne Juwenalia Politechniki łódzkiej. Tegoroczne juwenalia rozpoczynają się 22 maja, trwają cały tydzień. Finałem Juwenaliów Politechniki Łódzkiej 2023 będą dni koncertowe w dniach 26-27 maja 2023.

Organizatorzy ogłosili już dwa pierwsze zespoły, na łódzkich Juwenaliach wystąpi Tribbs i Video! Kolejnym artystą, który zaprezentuje się podczas dni koncertowych będzie zespół Defis. Zmienia się także lokalizacja tegorocznych Juwenaliów i rozpoczyna PKS czyli popularny „Przegląd Kapel Studenckich”. Jak co roku serwis internetowy Dzień Dobry Łódź został patronem medialnnym tego wydarzenia.

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023: Nowa lokalizacja

W historii Juwenaliów Politechniki Łódzkiej, kilkukrotnie zmieniało się miejsce, kształt oraz położenie placu juwenaliowego. „Dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą z dużym potencjałem, który wielokrotnie pokazaliśmy, że umiemy wykorzystać. W tym roku, ze względu na zaostrzenie niektórych przepisów dotyczących organizacji imprez na terenie uczelni, zdecydowaliśmy przenieść się w sprawdzone miejsce, gdzie kiedyś wisiał legendarny samolot – na plac za halą MOSiR. W tym miejscu odbyło się już wiele imprez, w tym dużych koncertów, dlatego wierzymy, że jest to słuszny wybór, który pozwoli nam zorganizować wydarzenie bez kompromisów, na które musielibyśmy się zdecydować pozostawiając plac juwenaliowy w starej lokalizacji.” Nie zmienia się jedno, podobnie jak w poprzednich latach, wstęp na teren imprezy masowej będą miały jedynie osoby pełnoletnie!

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023: PKS

Rozpoczynamy głosowanie Przeglądu Kapel Studenckich! To właśnie Wy zdecydujecie, które z poniższych kapel będą miały okazję zagrać na Juwenaliach Politechniki Łódzkiej!
Jeśli jesteś członkiem zespołu muzycznego i chciałbyś zagrać na wielkiej scenie, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! Przegląd Kapel Studenckich, nazywany w skrócie PKS to konkurs, w którym masz szansę wygrać możliwość zagrania na scenie Juwenaliów Politechniki Łódzkiej u boku wielu znanych artystów!
Etapy konkursu:
Zgłoszenia zespołów – 22.03.- 04.04.2023 23:59
Głosowanie – 12-24.04.2023
Ogłoszenie wyników – 28.04.2023
Tydzień Juwenaliowy – 22-28.05.2023
Więcej szczegółów w regulaminie: http://bitly.pl/nzPTC
Link do formularza z głosowaniem: https://forms.gle/p3LTyMF3ycwT9HB36
Głosowanie potrwa do 24.04.2023, godz. 20:00

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2023: Lista zespołów

Tribbs, a właściwie Mikołaj Trybulec (ur. 25 stycznia 1996 w Warszawie) – polski producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, aranżer muzyczny, basista, wykonawca i DJ. W ostatnim czasie bardzo popularny w mediach społecznościowych, ale nie tylko! Jego remixy oraz utwory często przewijają się podczas klubowych setów w największych imprezowych lokalizacjach.

W 2021 roku wydał cover przeboju zespołu Budka Suflera „Bal wszystkich świętych”. Do marca 2023 roku przeróbka doczekała się ponad 30 mln odsłon w serwisie YouTube. Również w 2021 roku ukazał się wyprodukowany dla Smolastego utwór „Duże oczy”, który do marca 2023 roku uzyskał ponad 106 milionów wyświetleń na YouTube. 14 października 2021 jako drugi polski producent w historii osiągnął pułap 2 milionów słuchaczy na Spotify.

W 2022 roku we współpracy z raperem Kubańczykiem wydał cover przeboju Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Do 2023 piosenka w serwisie Spotify osiągnęła ponad 10 milionów odtworzeń, teledysk do utworu przekroczył barierę 75 milionów wyświetleń na YouTube. Piosenka stała się także przebojem radiowym. Jednocześnie w polskich rozgłośniach pojawiło się kilka innych utworów Tribbsa m.in. „Bad Touch” z Pelicanem, „Ghost” z Vamero i Philipem Strandem, „River” Krystiana Ochmana czy „Never Ending Story” Darii. W 2023 roku jeden z pierwszych wyprodukowanych przez niego utworów „Góry do góry” („Piękny świat przemierzasz po maleńku”) stał się viralem na platformie TikTok z ponad 50 tysiącami nagranych do niego filmów, a teledysk do tego utworu w serwisie YouTube do marca 2023 roku zdobył ponad 66 milionów wyświetleń. W 2022 roku Tribbs wyruszył też w trasę koncertową po Polsce.

W 2023 roku wydał solowy utwór „Without You”. W marcu 2023 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyka w kategorii najlepsze nowe wykonanie.

Tribbs pojawi się na juwenaliowej scenie 27.05.

Video – polski pop-rockowy zespół muzyczny założony w 2007 przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Autorem słów do większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz. Zespół Video jest pewnym graczem na polskiej scenie, przez lata zdobył rzeszę wiernych fanów. Radiowe kawałki takie jak „Środa czwartek”, „Papieros” czy „Szminki róż”, które zna każdy, sprawiaja, że Video porwie tłumy! Wiemy to, ponieważ zespół gościł już na naszych Juwenaliach kilka lat temu!

W 2008 roku zespół wydał swój debiutancki singiel „Bella”. Utwór został zgłoszony do udziału w polskich eliminacjach do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji Piosenka dla Europy 2008, jednak nie zakwalifikował się do stawki finałowej. Piosenka znalazła się na debiutanckiej płycie studyjnej muzyków zatytułowanej Video gra wydanej pod koniec marca tego samego roku. W lutym 2009 z zespołu odszedł jeden z założycieli – Tomasz Lubert. W 2010 roku grupa ubiegała się o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką „Szminki róż” na Bydgoszcz Hit Festiwalu, zajęła ostatecznie dwunaste miejsce po zdobyciu 3,01% głosów telewidzów. Inny singiel zespołu, piosenka „Papieros”, dotarł do piątego miejsca w Polsce na liście Polish Airplay Chart i pierwszego miejsca w Polish Video Chart. W 2011 roku zespół zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Zespół Roku na gali Eska Music Awards. Dzień wcześniej ukazała się druga płyta zespołu pt. Nie obchodzi nas rock. 7 lutego 2015 roku podczas VI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” zespół odebrał nagrodę w kategorii KULTURA za wsparcie dla osób niesłyszących. Zespół dostrzegł problem społeczny osób niesłyszących związany z dostępem do kultury, dlatego wraz z grupą Młodzi Migają Muzykę nagrali teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś”. Utwór zapowiadał trzeci album studyjny muzyków zatytułowany Doskonale wszystko jedno. Pozostałymi singlami z płyty zostały utwory „Kryzysowy” (nagrany z gościnnym udziałem Jana Borysewicza), „Wszystko jedno” oraz „Ktoś nowy”. W teledysku do tego ostatniego pokazane zostało wesele pary homoseksualnej. 26 sierpnia 2016 roku zespół wystąpił na gali Eska Music Awards 2016, gdzie wykonał piosenkę „Ktoś nowy”. Podczas gali otrzymał swoją trzecią statuetkę w kategorii Najlepszy zespół.

Video zagra u w piątek, 26.05.

Defis – polska grupa disco polo pochodząca z Wojsławic, założona przez Dariusza Zielińskiego. W lutym 2016 zespół zgłosił swoją propozycję do polskiego konkursu Eurowizji. Zespół na koncie ma wiele wyróżnień – złote, platynowe i diamentowe płyty. Utwory Defis, wielokrotnie słyszeli Państwo na imprezach. Kawałki takie jak „Niespotykany kolor”, zna każdy. Tak wybrzmiewa nasza kolejna propozycja koncertowa. Defis wystąpi 26.05!

fot: Łukasz Ratajczyk / Archiwum