KTÓRA Z 17 KANDYDATEK ZOSTANIE NAJPIĘKNIEJSZĄ MIESZKANKĄ REGIONU? 

Już w sobotę, 17 grudnia w Scenie Monopolis w Łodzi odbędzie się finał 17. edycji konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022. W wielkiej gali weźmie udział 17 kandydatek wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach i castingu online. Będzie to wyjątkowa odsłona konkursu bo zorganizowana w świątecznym klimacie i scenerii oraz połączona z akcją charytatywną na rzecz 4-letniego Milanka chorującego na białaczkę. Organizatorem wydarzenia od 2006 roku jest Agencja IGO-ART z Łodzi.

 

WIELKA GALA W MONOPOLIS! KTO WYSTĄPI?

W trakcie wielkiego finału konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego, którą poprowadzą aktualna Miss Polonia 2022, Krystyna Sokołowska i prezenter TVP2, Mateusz Szymkowiak zobaczymy na scenie 17 finalistek wyborów. Na wybiegu w Monopolis najpiękniejsze zaprezentują się aż w 7 pokazach: sukniach ślubnych i wieczorowych projektu Moniki Jankowskiej, strojach casualowych projektu Beaty Frankowskiej, strojach koktajlowych MMK by Mimi, sukienkach od Monnari, kolekcji piżam od Silk Milk oraz kostiumach kąpielowych Gabbiano. O fryzury kandydatek dba Salon Domino Garczyński, a o makijaże Anagra.

„Zależy nam aby gala Miss Polonia Województwa Łódzkiego i wszystkie pokazy były utrzymane w konwencji świątecznej. Zarówno muzyka, scenografia i efekty specjalne będą nawiązywać do Bożego Narodzenia i zimowej aury. Z pewnością będzie to wyjątkowy i niepowtarzalny finał” – mówi Igor Włodarczyk, organizator i producent konkursu z IGO-ART.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie także występów artystycznych. Dla gości w Monopolis zaśpiewa Kasia Łaska, znana z przebojów takich jak „Mam tę moc” i „Chcę uwierzyć snom” z kultowej bajki „Kraina Lodu”. Swoje klimatyczne, świąteczne choreografie zaprezentują także tancerze z Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

 

 

MISS POLONIA Z SERCEM DLA MILANKA

Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa również ze względu na niezwykłe przesłanie towarzyszące wydarzeniu i akcję charytatywną na rzecz 4-letniego Milanka. Milanek to bardzo dzielny wojownik, który każdego dnia walczy ze swoim wrogiem – ostrą białaczką limfoblastyczną, chorobą nowotworową, która odebrała mu już dzieciństwo i która chce odebrać życie.

Kampania MISS POLONIA Z SERCEM DLA MILANKA to wspólne działanie dla pozyskania środków finansowych na leczenie, które pozwolą zakończyć walkę 4 -letniego Milanka o życie – ZWYCIĘSTWEM. U podstaw kampanii leży głębokie przekonanie i wiara, że znajdą się ludzie, którzy potrafią dzielić się tym co jest największym darem – wielkim sercem! Choć pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata – to może zmienić świat dla tej jednej osoby! A najpiękniejsze Polki swoim zaangażowaniem w pomoc dla Milanka dały żywe świadectwo słowom: „PĘKNO RODZI SIĘ W SERCU, ODBIJA W OCZACH I ŻYJE W UCZYNKACH”.

Laureatki najstarszego konkursu piękności w Polsce od lat działają w imię idei „Piękna z przesłaniem”. Konkurs Miss Polonia aktywnie wspiera działalność charytatywną i społeczną na wielu płaszczyznach. Tym razem swoją kampanię, dedykujemy małemu, wielkiemu bohaterowi – Milankowi.” – mówi Jagoda Piątek – Włodarczyk, Dyrektor Konkursu Miss Polonia i właścicielka Agencji IGO-ART.

W trakcie gali finałowej Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022 w Monopolis odbędzie się także aukcja charytatywna świątecznych pierników przygotowanych i udekorowanych przez finalistki konkursu. Pierniki powstały na specjalnych warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która od lat jest Partnerem Konkursu. Akcję można wesprzeć także darowiznami na kampanię „Miss Polonia z sercem dla Milanka”, link do kampanii: www.siepomaga.pl/miss-polonia-dla-milanka

 

TO ONE POWALCZĄ O KORONĘ NAJPIĘKNIEJSZEJ W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

O koronę najpiękniejszej mieszkanki regionu ubiegać się będzie 17 kandydatek z całego regionu. Prezentujemy oficjalne zdjęcia finalistek Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2022. W świątecznej stylizacji i sukniach projektu Moniki Jankowskiej wyglądają one jak bajkowe, królowe zimy! Ruszyło także głosowanie na Miss Publiczności 2022. Aby wesprzeć swoją faworytkę wystarczy wysłać sms o treści IGO-ART.numer kandydatki na 7248 (koszt 2,46zł z VAT / sms). Głosowanie trwa do 17 grudnia 2022 do godziny 20:30.

 1. Monika Małecka, 24 lata, Stryków, absolwentka kierunku Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Na co dzień pracuje jako koordynator działu infolinii medycznej.
 2. Sandra Kwaśniewska, 21 lat, Łódź, studentka Pedagogiki Sportu na Uniwersytecie Łódzkim, animatorka, wychowawca kolonijny
 3. Milena Mielczarek, 21 lat, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, ekstrawertyczka, miłośniczka włoskiej kuchni i sportów zespołowych.
 4. Antonina Piotrowska, 24 lata, absolwentka dziennikarstwa i studentka zarządzania zasobami IT na Uniwersytecie Łódzkim. Miłośniczka muzyki, w szczególności pianina i skrzypiec.
 5. Oliwia Szydłowska, 19 lat, Łódź, studiuje taniec i choreografię na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi, trenuje zawodowo taniec reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej. Pracuje z dziećmi, jako trenerka i choreografka tańca jazzowego i modern.
 6. Alicja Adamiak, 24 lata, Piątek, ukończyła studia I stopnia na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Aktualnie jest studentką Zarządzania i Marketingu na studiach II stopnia. Na co dzień pracuje przy organizacji eventów.
 7. Aleksandra Orłowska, 23 lata, Łódź, absolwentka kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie w Liverpoolu. Aktualnie pracuje w dziale zarządzanie zamówieniami firmy Philips.
 8. Karolina Michałus, 20 lat, Łódź, studentka drugiego roku szkoły aktorskiej w Krakowie. Uwielbia każdego rodzaju aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.
 9. Joanna Banaszczyk, 22 lata, Łódź, filmoznawczyni i studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej.
 10. Olga Grzankowska, 23 lata, Łódź, tegoroczna Magistrantka Kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Swoją przyszłość wiąże z modelingiem.
 11. Martyna Mendelska, 20 lat, Łódź, studentka Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Fanka gry w tenisa, kina oraz podróży.
 12. Paulina Kowalczuk, 21 lat, Ozorków, studentka Biotechnologii na Politechnice Łódzkiej. Miłośniczka wakeboardingu. W przyszłości planuje założenie fundacji wspierającej kobiety z problemami.
 13. Sylwia Skrobiszewska, 25 lat, Łódź, studentka Pielęgniarstwa II stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Aktualnie pracuje na Kardiologii Interwencyjnej. W przyszłości planuje rozpocząć studia podyplomowe z psychoterapii.
 14. Amelia Janiszewska, 20 lat, Łódź, studentka na kierunku Biznes i Marketing Międzynarodowy. Przez większość swojego życia tańczyła, a obecnie trenuje na siłowni.
 15. Emilia Kleszczewska, 21 lat, Tomaszów Mazowiecki, studentka Hungarystyki na Uniwersytecie Warszawskim, Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, redaktorka i prowadząca audycję w Radio Fama 92,9 FM
 16. Magdalena Wenus, 22 lata, Skierniewice, planuje studia na Akademii Sztuk Pięknych. Jej największą pasją jest rysunek i jazda konna.
 17. Julia Rychlik, 21 lat, Łódź, studentka Kosmetologii i Pielęgniarstwa. Na co dzień pracuje w salonie kosmetycznym. Jej pasją jest sport.

  Fotograf sesji: Artur Rusek
  Suknie: Monika Jankowska
  Fryzury: Dominik Garczyński
  Produkcja: IGO-ART