Przed nami finał polskiej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek i modeli THE LOOK OF THE YEAR 2022. Prezentujemy 16 uczestników wielkiej gali finałowej, która odbędzie się 18 września w Monopolis w Łodzi.

Podczas finału THE LOOK OF THE YEAR 2022 w Łodzi na wybiegu zobaczymy 16 uczestników w kolekcjach znanych i cenionych projektantów mody. Swoje premierowe kolekcje zaprezentują m.in. Mariusz Przybylski, Viola Piekut, Lidia Kalita, Diana Walkiewicz, Paweł Kaźmirowski, a także Top Secret, PAWO i Male Me. W jury konkursu, które wybierze najlepszą modelkę i modela roku, zasiądą znane postaci świata mody i showbiznesu.

Zwycięzcy polskiej edycji będą reprezentować nasz kraj w światowym konkursie THE LOOK OF THE YEAR. Rozpoczęło się głosowanie sms na uczestników THE LOOK OF THE YEAR. Prezentujemy oficjalne zdjęcia tej fantastycznej 16-tki, które zostały wykonane w niepowtarzalnych przestrzeniach Monopolis w Łodzi, które jest współorganizatorem tegorocznego finału.

fot. Łukasz Bartyzel
stylizacje. Kacper Kozłowski
fryzury. WS Lux Warszawa
produkcja. IGO-ART

 1. Julia Gwoździewicz, Wrocław, 21 lat, 173 cm wzrostu. Julia na co dzień studiuje psychologię i rozwija swoje pasje. Interesuje się jeździectwem, grami komputerowymi oraz ich streamowaniem, wolne chwile spędza jeżdżąc na motorze. Wzięła udział w konkursie, ponieważ chciałaby wkroczyć w świat modelingu i postawić wyzwanie samej sobie. Chciałaby wziąć udział w pokazie takich projektantów jak: Paprocki & Brzozowski, Eva Minge, Karl Lagerfeld, Christian Dior czy Alexander McQueen
 2. Laurent Tafelski, Wronki, 19 lat, 182 cm wzrostu. Na co dzień uczy się w Technikum Informatycznym w Rokietnicy. Pasjonuje się informatyką, zwłaszcza tworzeniem stron internetowych oraz koszykówką. Wziął udział konkursie The Look of The Year, ponieważ nabrał pewności siebie i chciałby spróbować swoich sił w modelingu. W przyszłości chciałby wziąć udział w pokazie mody Louis Vuitton.
 3. Martyna Winter, Cieszyn, 17 lat, 174 cm wzrostu. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego o profilu matematyczno-językowym. Jej pasją jest cukiernictwo oraz gotowanie. Na co dzień wyraża siebie poprzez sztukę, malarstwo oraz szkicownictwo. W codziennym biegu pomaga jej ukochana joga oraz pilates, dzięki której się wycisza. Martyna uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury świata. Jej największym marzeniem jest udział w pokazie Chanell oraz Prada.
 4. Wiktor Kępa, Trzcianki, 18 lat, 183 cm wzrostu. Wiktor jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Puławach. To pogodny nastolatek z pozytywnym, ale realistycznym spojrzeniem na świat. Jak sam zaznaczył, zgłoszenie się do konkursu TLOTY 2022 było spontanicznym działaniem, bez wizji na dalszą współpracę, jednak ku swojemu zdziwieniu i ogromnej radości udało mu sie zakwalifikować do finału. Fascynuje go zarówno modeling, jak i fotomodeling, a w wolnym czasie zgłębia tajniki japońskiej motoryzacji. Na co dzień znika w ciemnych zakątkach rozszerzonej fizyki, a w weekendy pracuje na poligonie paintballowym.
 5. Oliwia Tokarz, Warszawa, 22 lata, 174 cm wzrostu. Studiuje Prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Interesuje się modą, psychologią i zdrowym stylem życia. Chciałaby zacząć prace jako profesjonalna modelka i pracować z największymi fotografami i projektantami mody w kraju i na świecie.
 6. Marcel Markowski, Kalisz, 19 lat, 183 cm wzrostu. Student pierwszego roku Budownictwa na Politechnice Wrocławskiej. Jego zainteresowania to poezja, sztuka muzealna oraz zoologia. W wolnym czasie chętnie jeździ na ryby ze znajomymi. Lubi próbować nowych rzeczy oraz przekraczać własne granice, z tych powodów podjął się udziału w konkursie.
 7. Katarzyna Trela, Wrocław, 21 lat, 175 cm wzrostu. Kasia to niezwykle wrażliwa i artystyczna dusza, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jej pasją oprócz modelingu jest taniec, a wolny czas lubi spędzać aktywnie m.in na skokach z bungee, długich wycieczkach rowerowych, czy na motorze. Nie stoi w miejscu, ciągle się rozwija zarówno w modelingu, artystycznie, jak i aktorsko. Do konkursu zgłosiła się, aby spróbować swoich sił oraz nauczyć się nowych umiejętności. Choć modelingiem interesuje się od niedawna, to jak sama przyznaje, wiąże z nim przyszłość, a jej jednym z marzeń jest pójść w pokazach zarówno Polskich, jak i zagranicznych projektantów
 8. Władysław Turański, Warszawa, 22 lata, 183 cm wzrostu. Obecnie studiuje na Politechnice Warszawskiej na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych. Władek prowadzi aktywny tryb życia, dużo pływa i chodzi na siłownie. Bierze udział w konkursie The Look Of The Year, bo jak uważa – to może być dobry start dla jego kariery modelingowej.
 9. Aleksandra Migas, Dobranowice, 21 lat, 177 cm wzrostu. Studentka Zarządzania na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, lubiąca wszelaką aktywność fizyczną. Jej pasją jest modeling. By rozwinąć swoje skrzydła postanowiła wziąć udział w konkursie The Look of The Year. Jej wymarzoną sesją zdjęciowa jest projekt fotograficzny na ulicach Londynu o tematyce High Fashion oraz sesja zdjęciowa dla sklepu odzieżowego ZARA.
 10. Kamil Kisielewski, Białystok, 22 lata, 184 cm wzrostu. Na co dzień zajmuje się pomaganiem ludziom w uzyskaniu lepszej sylwetki oraz zdrowia, jako trener i dietetyk. Jego pasją jest sport sylwetkowy, tory ninja, sztuki walki, a w wolnym czasie także tworzenie muzyki. Bierze udział w konkursie The Look of The Year, ponieważ chce się dalej rozwijać jako model. Chciałby wziąć udział w sesji typu Fashion lub Glamour.
 11. Emilia Jakubiak, Żary, 15 lat, 179 cm wzrostu. Emilia Jakubiak to uczennica 2 klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Swoją przyszłość chciałaby wiązać z medycyną. Emilia od dziecka interesuje się modą, dlatego próbuje swoich sił w modelingu. Jest artystyczną duszą, posiada uzdolnienia plastyczne. Wolny czas chętnie spędza na tańcu i rysowaniu.
 12. Ali Mammadov, Warszawa, 22 lata, 185 cm wzrostu. Ali pochodzi z Azerbejdżanu. Na co dzień studiuje kierunek Finanse i rachunkowość. Prowadzi aktywny tryb życia, ćwiczy trzy razy w tygodniu, a w wolnym czasie również pływa. Od dziecka marzył o tym, by być modelem. Do konkursu The Look of The Year przystąpił, by wygrać.
 13. Aleksandra Kobyłecka, Łódź, 17 lat, 179 cm wzrostu. Uczennica liceum o profilu międzynarodowym w Warszawie. Uwielbia czytać książki i zdobywać wiedzę. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem. Ola mówi płynnie po angielsku, a także po francusku. Jest pasjonatką kultury i literatury francuskiej, dlatego jej marzeniem byłoby wzięcie udziału w Paryskim Fashion Week-u. Do konkursu zgłosiła się, aby spełniać swoje marzenia artystyczne i spróbować czegoś nowego.
 14. Fabian Kosiński, Nowe Miasto nad Pilicą, 20 lat, 190 cm wzrostu. Student Warszawskiej Szkoły Filmowej. Na co dzień zajmuje się fotografia. Pewny siebie, ciekawy świata, kochający podróże. Zawsze dąży do perfekcji. W życiu stawia sobie wysoko poprzeczkę i dąży do wyznaczonych celów.
 15. Maria Skura, Orpelów, 17 lat, 180 cm wzrostu. Maria aktualnie jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach. Jej pasje, które stale rozwija to muzyka, śpiew i taniec. Zdecydowała się na udział w The Look Of The Year 2022, ponieważ modeling od dzieciństwa był jej marzeniem, a udział w pokazie byłby ich spełnieniem.
 16. Filip Bara, Pabianice, 17 lat, 193 cm wzrostu. Uczy się w szkole średniej na profilu związanym z biznesem. Swoją przygodę z modelingiem rozpoczął zupełnie przypadkowo, ale jak się okazało – sprawia mu to ogromną satysfakcję. Ze względu na swoje zainteresowania i marzenia związane ze światem modelingu postanowił wziąć udział w konkursie The Look of The Year 2022. Ponadto od ponad 10 lat gra w piłkę nożną. Interesuje się również sportem, fizjoterapią oraz zdrowym stylem życia. Najważniejsze są dla niego prawdziwe relacje międzyludzkie.