Pasaż Schillera idzie do przebudowy. Zamiast betonu pojawią się całoroczne zieleńce i szpaler drzew. Nie zabraknie ławek, nowej nawierzchni i oświetlenia.

Miasto szuka wykonawcy inwestycji. Spacerowy trakt w centrum miasta  przejdzie metamorfozę. Pasaż Schillera zostanie kompleksowo przebudowany.

 – Przed nami kolejny ważny projekt w ramach rewitalizacji centrum Łodzi.  Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 25 marca. Następnie oferenci zostaną zaproszeni do udziału w aukcji. Wygra ta, która zaoferuje najniższą kwotę za realizację tej inwestycji. Planujemy, że prace budowlane rozpoczną się pod koniec lata i będą trwać 12 miesięcy – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Betonowy Pasaż Schillera zmieni się w zieloną, przyjazną przestrzeń dla mieszkańców. Na pasażu pojawi się dużo zieleni, w postaci nowych nasadzeń drzew, ale także zieleńców z roślinnością ozdobną o bardziej „miękkim” charakterze oraz roślinnością okrywową, w tym zimozieloną, czyniąc przestrzeń pasażu atrakcyjną o każdej porze roku. W pasażu pojawi się ponad 50 nowych drzew m.in. klony oraz grusze drobnoowocowe.

Uzupełnieniem zieleni wysokiej będą krzewy, rośliny i trawy ozdobne rozmieszczone w rabatach i ozdobnych donicach (niskie sosny i cisy). Będą to rośliny odporne na zanieczyszczenia powietrza i trudne warunki pogodowe, posadzone w rozdziale na miejsca słoneczne i zacienione. Główna oś pasażu zostanie podkreślona nasadzeniami kwitnącymi na biało. Ulistnienie niektórych roślin, głównie zimozielonych przebarwia się jesienią na kolor brunatno-czerwony, co będzie idealnie współgrało z przebarwieniem drzew.  Dzięki temu rabaty będą atrakcyjne przez cały okres wegetacyjny. Rośliny, które pojawią się w rabatach, to m. in. Cebulica syberyjska, śnieżyczka przebiśnieg, zawilec mieszańcowy, ciemiernik orientalny, barwinek pospolity, jeżówka purpurowa, rozplenica japońska. Fontanna i nowa nawierzchnia.

Nowa nawierzchnia i fontanna. W ramach przebudowy pasażu powstanie nowa nawierzchnia oraz wybudowana zostanie fontanna  wraz z komorą techniczną i instalacjami zasilającym. Ponadto wymienione zostaną instalacje oraz zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Bezpieczeństwo na pasażu zostanie zapewnione dzięki zamontowaniu kamer i podłączeniu ich do systemu monitoringu miejskiego. W ramach inwestycji zostanie zlikwidowany parking przed Domem Technika. Kulista fontanna, która obecnie znajduje się przed Centrum Kontaktów z Mieszkańcami zostanie rozebrana. Nowa fontanna powstanie bliżej ulicy Piotrkowskiej.

Koncerty, targi rękodzieła i jarmarki. Odnowiony Pasaż Schillera to będzie przestrzeń idealna na rodzinne spacery i spotkania ze znajomymi. Nie zabraknie koncertów, jarmarków oraz animacji i spotkań z artystami różnych dziedzin. Nowy pasaż to kolejna perełka rewitalizacji, którą będzie można podziwiać już w przyszłym roku.