Koncertem kwartetu Piotra Wrombla w niedzielne popołudnie ( 2 sierpnia) rozpoczęła się jedenasta edycja Manu Summer Jazz Sundays.

Program „Śpiewnik” to  polskie piosenki w jazzowych aranżacjach. Oprócz lidera zespołu – pianisty Piotr Wrombla na scenie towarzyszyli mu wokalista Jacek Kotlarski  i Zbigniew Wrombel na basie oraz Marcin Jahr na perkusji. Artyści zaprezentowali swoją interpretację takich utorów jak „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy, „Historia pewnej znajomości” z repertuaru „Czerwonych Gitar”, „Kiedy byłem małym chłopcem” z repertuaru Tadeusza Nalepy, utwory z repertuaru Czesława Niemena czy kołysankę z filmu Romana Polańskiego „Rosemary’s Baby”.

 Kolejne koncerty będą się odbywać w pozostałe niedziele sierpnia na rynku Manufaktury o godzinie 17. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.  Za tydzień 9 sierpnia DIXIE FRIENDS zagrają jazz nowoorleański, 16 sierpnia Kuba Raczyński wykona standardy jazzowe, 23 sierpnia Piotr Krzemiński Trio, 30 sierpnia Maciej Sikała, Leszek Kułakowski – z projektem „Red Ice”.