Łódź rewitalizacja. Zamieniliśmy murowaną ścianę na szklaną. Dobudowaliśmy dwie oficyny i poddasze. Na podwórzu posadziliśmy siedmiometrowe klony. Kończymy generalny remont najdroższej kamienicy w łódzkim śródmieściu. Jest piękna!

Przeszklona ściana, odrestaurowana z dbałością o każdy detal secesyjna elewacja i patio z drzewami to efekt prac remontowych przy ulica Tuwima 46. Budynek został rozbudowany o dwie nowe części: oficynę północną i zachodnią. Poddasze zostało nadbudowane. Wejście główne oraz winda dostępne są z poziomu terenu. Zespół budynków przyłączony został do instalacji centralnego ogrzewania. W środku posesji urządzony został ogólnodostępny dziedziniec, na którym zasadzonych zostało sześć siedmiometrowych klonów. W nowo wybudowanej części powstał zewnętrzny taras biblioteki o funkcji rekreacyjnej.

Od strony ulicy Tuwima kamienica znów wygląda jak przed laty, natomiast do zabytkowego frontu została dostawiona zupełnie nowa bryła – plomba, która połączyła zabytkowy fragment budynku z siedzibą EC1.

– Inwestycja przy ulicy Tuwima 46 to świetny przykład połączenia nowoczesnej architektury z zabytkową. Oddajemy do użytkowania ponad 115 pomieszczeń biurowych dla EC1 plus pomieszczenia techniczne i komunikacyjne – mówi Rafał Michaś, Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Kamienica zmieniła swoją funkcję z mieszkalnej na biurowo-usługową. Główną część zajmą biura instytucji EC1. Powstaną także: nowoczesna biblioteka publiczna oraz trzy lokale usługowe w parterze od strony ul. Tuwima.

– Inwestycja w takiej skali to duże wyzwanie, ale jesteśmy zadowoleni z efektu. Obecnie trwają prace wykończeniowe. W ciągu najbliższych tygodni powinni zacząć wprowadzać się najemcy – mówi Tomasz Cichocki, MOSTOSTAL Warszawa

Wartość inwestycji to 28 841 657,60 zł i jest to najdroższy remont kamienicy w łódzkim śródmieściu.  Umowa z firmą Umowa z firmą MOSTOSTAL Warszawa S.A. została podpisana 3 stycznia 2018 roku. Dokumentację projektu remontu i przebudowy budynku przygotowali architekci z łódzkiej pracowni architektonicznej BIPROWŁÓK.

Za pierwszą koncepcję i projekt funkcjonalno-wykonawczy odpowiada biuro SUD Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa, dla której projekt budowlano-wykonawczy przygotowała pracownia Vis-A-Art Biuro Projektowe Dariusz Nitecki.