Duet PRO8L3M zapowiedział kontynuację kultowego mixtape’u – nadchodzi „Art Brut 2”. Podczas trasy promującej nie zabraknie koncertu w łódzkiej Wytwórni. Występowi będzie towarzyszyć całkowicie nowa oprawa wizualna przygotowana specjalnie na te trasę.

20.03.2020 GODZ. 21:00 (PIĄTEK)
PRO8L3M – ART BRUT 2 TOUR

 

Bilety:
• WYPRZEDANY

Wydany sześć lat temu album „Art Brut” już w momencie premiery stał się klasykiem. Wydawnictwo wyprzedało się na pniu i dziś wartość używanych egzemplarzy na aukcjach internetowych przekracza kilkaset złotych. Album miał charakter materiału koncepcyjnego, a jego warstwa muzyczna oparta była na samplach z polskiej muzyki rozrywkowej lat 70. i 80. Płyta doceniona została przez krytyków, jak również w środowiskach poza hip-hopowych. Tytułem nawiązywała do artystycznego ruchu art brut, w języku francuskim oznaczającego sztukę „surową, nieokrzesaną”. Mixtape promował teledysk do utworu „Jakby świat kończył się” w którym wystąpili polska aktorka Aleksandra Hamkało i raper Sokół.

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M to jeden z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnorodnych gatunków – od hip-hopu, po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami. Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował kontrowersyjnym „C30-C39”, który dla wielu był długo oczekiwanym powiewem świeżości. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa, duet jak do tej pory ma na swoim koncie sześć wydawnictw. Porywające, liryczne pomysły Oskara i zaskakujące eksploracje muzyczne Steeza to połączenie, które zawsze tworzy pomysłowe koncepty zarówno w warstwie muzycznej, jak i merytorycznej.