5 marca 2020 w łódzkiej Wytwórni wystąpi Marek Dyjak. Artysta zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „Piękny instalator”.

05.03.2020 GODZ. 19:00 (CZWARTEK)
MAREK DYJAK – TRASA PIĘKNY INSTALATOR

 

Bilety:
• I pula: 50 zł z kartą / 60 zł bez karty zniżkowej

„Piękny instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. To właśnie tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak mówi sam artysta: – Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona. Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem.

Marek Dyjak przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi: – Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.

Pierwszym singlem zapowiadającym najnowszy album Marka Dyjaka był utwór „Miriam”. Ballada powstała z połączenia tematu z muzyki do filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego z nowym tekstem napisanym do niego przez Roberta Kasprzyckiego. Specjalnym gościem w tym utworze jest młoda skrzypaczka Zosia Hiszpańska. – Zawsze chciałem śpiewać ważne teksty do wybitnych utworów muzycznych, wierzę że w tym wypadku udało mi się to osiągnąć – mówi artysta.

Na płycie znajdują się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z artystą, tworząc część jego zespołu. Gościem specjalnym albumu, oprócz wspomnianej Zosi Hiszpańskiej, jest także Renata Przemyk.