Ray Wilson powraca do Łodzi! Na koncercie w Wytwórni artysta zaprezentuje zarówno twórczość solową, jak i największe przeboje grupy Genesis. Usłyszymy przegląd sięgający początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które Ray Wilson współtworzył jako frontman grupy na albumie „Calling All Stations”. W trakcie koncertu zabrzmią przede wszystkim utwory z najnowszego albumu podsumowującego 20-lecie jego kariery solowej, zatytułowanego „UPON MY LIFE”, który ukazał się 31 października 2019 roku.

07.02.2020 GODZ. 19:00 (PIĄTEK)
RAY WILSON – GENESIS CLASSIC

 

Bilety:
• OD 75 ZŁ MIEJSCA SIEDZĄCE, NIENUMEROWANE

22 lata temu Ray Wilson śpiewał, był współautorem i nagrał ostatni album studyjny Genesis – „Calling All Stations”. Krążek osiągnął drugie miejsce na listach przebojów w Niemczech i Wielkiej Brytanii i był wspierany przez trasę liczącą 46 koncertów po Europie, której zwieńczeniem były dwa występy w roli głównej gwiazdy na Rock in Park i Rock am Ring.

Dzięki piosence „Inside” Ray przed Genesis cieszył się wielkim sukcesem ze swoim zespołem Stiltskin, osiągając pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i na liście MTV European Charts, a także ze swoim zespołem Cut_, który brał udział w wyprzedanych trasach koncertowych z rockowymi legendami, zespołami Scorpions i Westernhagen.

Solowa kariera Raya rozpoczęła się w 2002 roku. Wraz z bratem Steve’em i wokalistką Amandą Lyon zagrali 12 wyprzedanych koncertów akustycznych na Edinburgh International Festival. Podczas tych dwugodzinnych występów Wilson wykonał utwory ze swojego debiutanckiego albumu solowego, „Change”.

Album „UPON MY LIFE” przynosi również dwa nowe utwory: „Come The End Of The World” oraz „I Wait And I Pray”. Inspiracją obu piosenek były dezorientacja polityczna, ekologiczne wyzwania i spolaryzowanie świata, w którym żyjemy.