Tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia elektro-popowy duet The Dumplings po sześciu latach wspólnego grania rusza w pożegnalną trasę koncertową zatytułowaną „Przykro mi”. Autorzy takich hitów, jak „Betonowy las”, „Nie gotujemy”, „Kocham być z tobą” czy „Raj” na jakiś czas postanowili tymczasowo zawiesić działalność, o czym poinformowali swoich fanów na Facebooku:

– Kochani!!! Przez ostatnie 6 lat graliśmy i nagrywaliśmy dla Was bez przerwy. Dziękujemy, że ciągle z nami jesteście i nas wspieracie w tym, co robimy. Teraz postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą!!! Ale zanim to nastąpi zapraszamy na naszą ostatnią trasę: PRZYKRO MI. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas! Przybywajcie!

15.11.2019 GODZ. 20:00 (PIĄTEK)
THE DUMPLINGS – TRASA PRZYKRO MI

Harmonogram:
19:00 Otwarcie Bram
20:00 Support Ina West
21:00 The Dumplings

Bilety (I pula do wyczerpania): 
•parter, miejsca stojące: 60 zł z kartą zniżkową / 65 zł bez karty zniżkowej;
•balkony: 95 zł z kartą zniżkową / 100 zł bez karty zniżkowej;

29 października zespół zaprezentował klip do singla „Przykro mi” w reżyserii Filipa Berendta i Inez Kujdy. Na koncert w ramach pożegnalnej trasy koncertowej „Przykro mi” w łódzkiej Wytwórni zapraszamy 15 listopada o godzinie 20:00.

Supportem the Dumplings będzie Ina West. Producentka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia Portishead z koncertową energią Die Antwoord. Artystka tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami trip hopu i acid jazzu, zahaczając o surowe rejony techno i plemienność, która bierze za rękę i zaprasza do tańca. W tekstach oniryczna. W śpiewie i melodiach reprezentuje realizm magiczny. W wydaniu na żywo serwuje połączenie klasycznego instrumentarium, tanecznego bitu i surowych wokalnych harmonii. Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność.

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Spring Break) i za granicą (The Great Escape /UK/, Reeperbahn /Niemcy/, MENT /Słowacja/, Mu:Con czy Zandari /Korea Południowa/). Współpracowała z Piotrem Roguckim współtworząc utwór „Płyń” z albumu „J.P. Śliwa”, grała na klawiszach w zespole Julii Marcell. Występuje w składzie koncertowym zespołu Ten Typa Mesa, gdzie gra na klawiszach, gitarze basowej oraz śpiewa w chórkach, współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

W lutym 2019 pod pseudonimem Ina West ukazała się jej długogrająca płyta zatytułowana „Girls”, która jest zapisem ostatnich dwóch lat podróży, spotkań i zdarzeń w życiu artystki, zawirowań w poczuciu wszechogarniającego rozproszenia i chwilowości. Piosenki stanowią opowieść o przemianach, źródłach siły, dojrzewaniu myśli i pożegnaniach oraz o miłości jako postawie życiowej, w centrum zdarzeń dziewczyny.