W listopadzie KRÓL zagra w Wytwórni! Koncert promować będzie jego nową płytę „Nieumiarkowania”, która ukazała się 13 września 2019.

KRÓL – NIEUMIARKOWANIA

 

Bilety:
• w przedsprzedaży 40 zł z kartą zniżkową / 45 zł bez karty zniżkowej;
• w dniu koncertu: 45 zł z kartą zniżkową / 50 zł bez karty zniżkowej;

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 roku postanowił jednak wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot” (2014), „Wij” (2015), „Przez Sen” (2016) oraz „Przewijanie na podglądzie”(2018). Za tę ostatnią płytę Król został nagrodzony „Mateuszem Trójki”, a także nominowany do wielu nagród, w tym Fryderyka. Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. na Open’er Festival, Off Festiwal, Męskim Graniu czy Tauron Nowa Muzyka.

„Nieumiarkowania” to piąty album Króla, który ukazał się 13 września. Jednocześnie tego samego dnia do sieci trafił singiel „Druga pomoc” wraz z klipem w reżyserii Marcina Podolca. Pierwszym zaś singlem z tej płyty był utwór „Te smaki i zapachy”.

Na koncercie w Wytwórni KRÓL wystąpi w składzie: Błażej Król – śpiew, gitara, Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokale, Thomas Fietz – perkusja, elektronika, Jan Migdal – bas.