Przed nami 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, czyli prawdopodobnie najlepiej wyprodukowanego święta muzyki na Świecie.

Koncerty, spotkania z artystami, warsztaty i wiele innych wydarzeń zgromadziły  w Łodzi fanów doskonałego brzmienia. Festiwal rozpoczał się w Klubie Wytwórnia 24 października i potrwał cztery dni.

Pierwszy dzień koncertowy  Festiwalu Soundedit otworzyły dwa łódzkie zespoły: Blitzkrieg i Moskwa.  Jako pierwszy zagrał zimno falowy zespół Blitzkrieg , który zadebiutował 27 lat temu  i koncertował do 1991 r. Określani są również prekursorami rocka gotyckiego w Polsce.  Niedawno grupa wznowiła działalność wydając reedycję płyty „Holy War” i przygotowując materiał na nowy mini album. W Wytwórni zagrali doskonały koncert!

Zespół Moskwa, prowadzony przez Pawła „Gumę” Gumolę występuje na punkowej scenie od ponad  30 lat, i ma się doskonale co było widać i słychać na scenie. Zespół ma na koncie trzy albumy studyjne i kilka płyt i kaset demo. Najnowsza produkcja  „XXI wiek” miała premierę w tym roku.