W sobotę, 28 września, łódzki klub Wytwórnia zaprasza miłośników piwa i dobrej muzyki na pierwszy autorski festiwal piwa, czyli Wytwórnia Beer Fest 2019. Nie zabraknie najlepszych piw rzemieślniczych z Polski i zagranicy, smacznych przekąsek, tematycznych atrakcji, takich jak wykłady, warsztaty czy degustacje oraz muzycznych uniesień w postaci koncertów Kapeli Ze Wsi Warszawa i krakowskiego duetu Kirszenbaum.

Wytwórnia Beer Fest 2019 to pierwsza edycja festiwalu organizowanego przez łódzki klub Wytwórnia przy Łąkowej 29. Organizatorzy szykują wiele atrakcji, w tym specjały piwne, kulinarne oraz muzyczne.

Program wydarzenia obejmować będzie wykłady tematyczne, pokazy warzenia piwa, konkursy oraz degustacje. Uczestnicy będą mogli spróbować piw rzemieślniczych od jedenastu wystawców, wśród których znajdują się: Warkot, Piwoteka, Pivovsky, Trzech Kumpli, Funky Fluid, Perun, Incognito, Nepomucen, Kraftklub, Pinta oraz Dwóch Braci. Miłośnicy nietuzinkowych wyrobów będą mogli wypróbować piwne kosmetyki firmy Saela.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Piwny Klub tworzony przez Pawła Paluchowskiego oraz Pawła Barcza – dwóch piwnych pasjonatów, którzy podzielą się z odwiedzającymi zamiłowaniem do tego trunku.

Z prowadzonych przez Piwny Klub wykładów łodzianie dowiedzą się, jak rozpoznać dobre piwo i jak czerpać prawdziwą przyjemność z jego picia. Za sprawą panelu degustacyjnego organizatorzy wystawią na próbę kubki smakowe ochotników, których zadaniem będzie rozpoznać gatunki kilku wyselekcjonowanych polskich piw.

Nie zabraknie także warsztatów kulinarnych prowadzonych przez mistrzów kuchni restauracji Four Colors hotelu DoubleTree by Hilton Łódź. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w dwóch kursach: z parowania różnych rodzajów piw z potrawami kuchni międzynarodowej –  Beer pairing, czyli o sztuce łączenia piwa z jedzeniem”, a także warsztatach „Piwne gotowanie”, podczas których przekonają się, że piwo może stanowić fantastyczny składnik wielu dań.

Podczas Beer Fest 2019 w klubie Wytwórnia nie mogło zabraknąć także oprawy muzycznej na najwyższym poziomie. Na rozgrzewkę łódzką publiczność porwie krakowski duet Kirszenbaum (18:00), który – choć młody stażem – zdążył zaskarbić sobie uznanie branży muzycznej i krytyków dzięki łączeniu brzmień folku z nieoczywistym, post-rockowym brzmieniem skrzypiec, gitar oraz elektroniką. Dodając do tego intertekstualną żonglerkę nawiązaniami literackimi w warstwie lirycznej, widzowie otrzymają niezwykle estetyczną mieszankę muzyczną w wykonaniu tego duetu. Gwiazdą wieczoru będzie najlepszy polski towar eksportowy, czyli uwielbiana na całym świecie Kapela ze Wsi Warszawa (21:00). Nie obędzie się także bez gorącego afterparty w stylu etno w wykonaniu warszawskiego artysty Andrzeja Strycharczuka znanego szerzej jako DJ Krzaku. Organizatorzy zapraszają na dancehall od godziny 22:30.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 28 września o godzinie 12:00 i potrwa do późnych godzin nocnych. Wstęp na festiwal jest biletowany (20 zł / 25 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł / 30 zł w dniu imprezy). W cenę biletu wliczone jest także 0,5 l piwa lub napoju bezalkoholowego. Warsztaty kulinarne „Piwne gotowanie” kosztują 30 zł, kurs z „Beer pairingu” 20 zł. Do uczestniczenia w ww. warsztatach kulinarnych potrzebny jest także bilet wstępu na imprezę. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Sponsorem festiwalu jest DoubleTree by Hilton Łódź oraz Toya.

PROGRAM WYTWÓRNIA BEER FEST 2019

12:00Otwarcie dla odwiedzających

14:00 – 14:30Oficjalne rozpoczęcie festiwalu
Klub Wytwórnia / Piwny Klub / Sponsorzy

14:30 – 15:00Prezentacja wystawców – Piwny Klub
Szybki przegląd wystawców i piw dostępnych na festiwalu. Duet Paweł & Paweł z Piwnego Klubu opowie, czego możecie się spodziewać, i jak właściwie dobrać piwo.

14:00 – 17:00Pokaz warzenia piwa
Zastanawialiście się kiedyś, jak uwarzyć piwo w domu? Podczas festiwalu będziecie mogli poznać proces warzenia krok po kroku.

15:00 – 18:00Warsztaty „Piwne gotowanie” – mistrzowie kuchni restauracji
Four Colors, DoubleTree by Hilton Łódź
Piwo to nie tylko wyśmienity napój. Może stanowić fantastyczny składnik wielu dań. Uczestnicy warsztatu będą mieli szansę przekonać się o tym na własnej skórze. Liczba miejsc ograniczona, warsztaty biletowane.

16:00 – 16:15Konkurs wiedzy o piwie – Piwny Klub
Krótkie pytania, szybkie wygrane. Poziom podstawowy, do wygrania oczywiście piwo, ale nie tylko!

17:00 – 17:45O co chodzi z tym Kraftem, czyli jak rozpoznać dobre piwo– Piwny Klub
Czy słynna „piwna rewolucja” to hit czy kit? Piwny Klub rozwieje te wątpliwości. Blogerzy opowiedzą o rynku piwa w Polsce i na świecie, pokażą, jak wybrać dobre piwo i jak je degustować.

18:00 – 19:00Koncert zespołu Kirszenbaum

19:10 20:10Warsztaty „Beer pairing”  – Szef Kuchni restauracji Four Colors, DoubleTree by Hilton Łódź
Piwo możemy łączyć z jedzeniem na wiele różnych sposobów. Ale jak to robić prawidłowo? Lager, Porter, IPA, Weizen to gatunki, które będziemy testować pod kątem doznań smakowych w połączeniu z autorskimi przekąskami Szefa Kuchni restauracji Four Colors hotelu DoubleTree by Hilton Łódź.  Liczba miejsc ograniczona, warsztaty biletowane.

20:10 – 20:55Panel degustacyjny piw polskich – Piwny Klub i zaproszeni goście
Pięć osób, pięć piw, jeden mikrofon. Pięciu śmiałków będzie mogło spróbować pięciu starannie wyselekcjonowanych piw. Będziemy pić piwo, rozmawiać o nim i oczywiście dobrze się bawić. Liczba miejsc ograniczona, zapisy na miejscu.

21:00 – 22:30Koncert zespołu Kapela Ze Wsi Warszawa

22:30 – Relaks, muzyka, piwko
O oprawę muzyczną zadba  związany z polską sceną reggae, etno i klubową DJ Krzaku. Oj będzie gorąco!