ADAM PALMA MEETS CHOPIN

Bilety: 45 zł z kartą zniżkową / 55 zł bez karty zniżkowej. Koncert siedzący, miejsca nienumerowane.

Adam Palma zagra w Wytwórni w dniu premiery swojego najnowszego albumu! „Adam Palma Meets Chopin” to pierwsza na świecie płyta z muzyką Fryderyka Chopina na gitarę akustyczną. W jej nagraniu swój udział miał także Leszek Możdżer. Na koncercie w Łodzi Adam Palma pojawi się solo, aby zaprezentować przed publicznością utwory z tej właśnie płyty.

Tak o nowym projekcie Adama Palmy wypowiada się wirtuoz gitary, Al Di Meola: „Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie. Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji. Brawo!”.

Adam Palma to polski wirtuoz gitary, doktor sztuk muzycznych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, który koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie, takimi jak Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej, m.in. Ewą Bem, Edytą Górniak, Krzesimirem Dębskim, Leszkiem Możdżerem czy Kubą Badachem.

Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze, został uhonorowany tytułem „Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Palma ma na swoim koncie trzy albumy solowe, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama „Rheged” na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017 roku.

Najnowszy album artysty zatytułowany „Adam Palma Meets Chopin” ukaże się 27 września i będzie to pierwsza na świecie płyta z utworami Fryderyka Chopina na gitarę akustyczną.