Atlas Arena przygotowała ucztę dla fanów mocnego klubowego grania. 9 listopada 2019 roku Łódź stanie się hardstyle’ową stolicą Europy. Najlepsi artyści gatunku pojawią się na niepowtarzalnym show, jakiego w Polsce jeszcze nie organizowano.

– Koncert I am Hardstyle otwiera Atlas Arenę na nowe grono odbiorców. Cieszymy się tym bardziej, że w zamyśle organizatorów będzie to impreza cykliczna – mówi Krzysztof Maciaszczyk, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Wtóruje mu Tom van den Tillaer, koordynator projektu: – Impreza I am Hardstyle wyprzedaje największe obiekty w całej Europie. W Polsce będziemy gościć po raz pierwszy.

W Atlas Arenie wystąpi Brennan Heart – światowej sławy didżej, ojciec ruchu hardstyle oraz jego najważniejszy przedstawiciel. Największą w Polsce halową imprezę hardstyle’ową rozkręci z artystami takimi jak Gunz for Hire, Sub Zero Project LIVE, Aftershock, duet D-Block i S-te-fan, Wildstylez czy w końcu weterani łączy siły na tę jedną noc we wspólnym secie: Code Black, Toneshifterz i Atmozfears.

– To dopiero początek długiej listy artystów, którzy zagrają na naszej imprezie. Wszystkich postaramy się ujawnić już w przyszłym tygodniu – zapowiada Mikołaj Kruk, dyrektor artystyczny.

Hardstyle, który usłyszymy w Atlas Arenie to jeden z podgatunków elektronicznej muzyki tanecznej. Powstał na przełomie XX i XXI wieku w Holandii na skutek eksperymentów z muzyką hardcore. Ta lekko zwolniona, tak żeby stać się bardziej taneczna, szybko zdobyła rzesze zwolenników w całej Europie. Zdaniem znawców to zasługa – ciągle szybkich temp (najczęściej 150 BMP) i towarzyszącym im bogatym liniom melodycznym.

Imprezy z cyklu I am Hardstyle znane są nie tylko z występów światowej klasy didżejów ale również oprawy wizualnej oraz pirotechnicznej, która gwarantuje zdumiewające i oszałamiające swoją intensywnością pokazy. Motywem przewodnim pierwszej polskiej odsłony imprezy I am Hardstyle jest #ShowYourTrueColors.

– Chcemy, żeby odwiedzający naszą imprezę pokazali nam swoje prawdziwe „ja”. Łódź ze względu na swoją tradycję, to tu przecież odbywały się techno Parady Wolności, jest do tego idealna – zaznacza Kruk.

Bilety na I am Hardstyle dostępne są w cenie od 169 zł. Więcej informacji na ebilet.pl oraz iamhardstyle.com/events/poland/