Ponad 500 gości, 4 muzyczne występy, kilkanaście stacji z różnorodnymi daniami jak na lokalnym targu i do tego zabawa do późnych godzin nocnych. Tak w miniony piątek (30 sierpnia) Vienna House Andel’s Lodz obchodził swoją dziesiątą rocznicę.

Vienna House Andel‘s Lodz lubi wyznaczać trendy i kreatywnie podchodzić do projektów. Nie inaczej było z imprezą z okazji dziesięciolecia. Urodzinową galę poprowadziła Paulina Smaszcz-Kurzajewska, która pokazała, że można połączyć uroczystą galę ze swobodną atmosferą. W imprezie wzięło udział ponad 500 gości, wśród których znaleźli się ambasadorowie hotelu: Izabela Kopeć, Andrzej Pągowski, Robert Sowa, Małgorzata Walewska czy Marek Kaliszuk. Ten ostatni wystąpił w czasie gali ze swoim muzycznym show, a Izabela Kopeć zaśpiewała utwór „Summertime”. Na scenie Vienna House Andel’s Lodz swój debiut sceniczny miała młoda wokalistka Sanah, która zaczarowała gości swoim głosem i talentem. Imprezę taneczną rozkręcił Nick Sinckler, który od 10 lat mieszka w Łodzi i jest jednym z przyjaciół hotelu.

„Od 2009 r. trwa nasza wspólna podróż, która się jeszcze nie skończyła. To nieustająca przygoda, której towarzyszą radość, odkrywczość, wyrafinowanie, prostota. Przez te 10 lat budowaliśmy wspaniałe relacje, które z czasem przekształciły się w głębokie przyjaźnie.” – podkreśliła Anna Olszyńska, która stoi na czele hotelu od 10 lat. Przyznała szczerze, że „bez takiej załogi, jaką mam tutaj, nie byłabym w stanie poprowadzić tego ogromnego statku. Wszystkim Wam bardzo, bardzo dziękuję!”. Hanna Zdanowska, wieloletnia prezydent miasta Łodzi, dziękowała z kolei za współpracę i zaangażowanie hotelu w promocję Łodzi: „Chciałam Wam podziękować za zaproszenie do miejsca, które pokazuje, jak zmienia się nasze miasto. Pokazaliście, że Łódź może i jest piękną metropolią.” – przyznała. W imieniu Vienna House przemówił zaś Martin Ykema, COO Vienna House.

Poza ucztą muzyczną, goście podróżowali również przez różnorodne smaki świata. W kulinarną podróż zaprosił Mirosław Jabłoński, szef kuchni Vienna House Andel’s Lodz wraz ze swoim zespołem. Wspierał go Maciej Duszka ze swoimi kucharzami z Vienna House Mokotow Warsaw. Każda ze stacji, jak na targu śniadaniowym czy food markecie, dedykowana była innym smakowitościom. Był targ z owocami morza, z hiszpańską paellą, meksykańskimi tortillami, włoskimi serami, polskimi pierogami i kiszonkami czy przekąskami. Goście mogli zrobić sobie kawę z wydrukowanym własnym zdjęciem i osłodzić ją jednym z wielu ciast czy czekoladowym fondue. Goście, którzy chcieli zaś chwilę odetchnąć, przenosili się do skyFLY Baru, który poza wyjątkowymi autorskimi drinkami, oferuje widok na Łódź i Manufakturę z letniego tarasy na najwyższym piętrze Vienna House Andel’s Lodz.

Vienna House Andel’s Lodz: Informacje

Vienna House Andel’s Lodz jest jednym z eleganckich hoteli linii Vienna House w Europie. Oferuje 277 pokoi i apartamentów oraz centrum konferencyjne z 16 salami i największą w mieście Salą Balową o powierzchni 1300 m2. Obiekt mieści się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego. Stanowi niepowtarzalne połączenie historycznego budynku z nowoczesnymi trendami w wystroju wnętrz. Wyjątkowy charakter nadaje mu stała kolekcja sztuki Andel’s Art Collection. Restauracja Delight i Oscar’s Bar oferują menu kuchni fusion opartej na regionalnych produktach. Na najwyższym piętrze hotelu znajduje się Centrum Spa i Fitness skySPAce, z przeszklonym basenem z widokiem na panoramę miasta oraz skyFLY Bar z tarasem widokowym.