Najnowszy album „Uncovered”, pierwszy od trzech lat i trzeci w dyskografii artystki, pojawił się na rynku w maju. Droga do jego powstania była długa i jak mówi sama Zamilska: „wymagała zdobycia się na odwagę zaczynania od początku“. Artystka, a po niej łódzki dj – No. 107, wystąpią na afterparty podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

Jej utwory grał w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej „FuckFray” Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście

muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka Zamilskiej pojawiła się w jednej z najgorętszych gier komputerowych sezonu: „Ruiner”. Soundtrack do gry został nagrodzony statuetką Digital Dragons 2018.

Utwory Zamilskiej wykorzystano w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym filmie „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” Aleksandry Terpińskiej (scenariusz, reżyseria). W 2018 r. Remix utwóru Gazelle Twin w wykonaniu Zamilskiej zasilił ścieżkę dźwiękową serialu ABC „How to Get Away With Murder”. Artystka skomponowała również muzykę na potrzeby filmu dokumentalnego „Turyści” pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych.

Na swoim koncie ma też debiut producencki. Odpowiada za  utwór Pauliny Przybysz „Dzielne Kobiety”. Piosenka znalazła się na ostatniej płycie Pauliny „Chodź Tu”, za którą Przybysz otrzymała statuetkę Fryderyka 2017. Zamilska debiutowała utworami „Quarrel” i „Duel 35”, który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo. Pierwszy album, „Untune” z 2014 r. umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Dzięki niemu kompozytorka wystąpiła w całej Europie. Drugie wydawnictwo, „Undone” z 2016, r. było nominowane było do Fryderyka w kategorii „Elektronika”. Jej najnowszy singiel to „Hollow”.

Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć kolaborację z Nosowską przy okazji projektu „Powroty” Electronic Beats, czyli remix „Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć”. Współpracowała z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko”. Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór „Święty spokój” nagrany w ramach cyklu Żywy Gig. W 2017 r. kompozytorka była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.

Zamilska pojawi się na Soundedit w piątek 25 października w Klubie Wytwórnia. Warto nadmienić, że na scenie emanuje energią, a każdy jej występ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.

Piątkowe afterparty zamknie występ łódzkiego dj‘a – No. 107. To jeden z pierwszych dj’ów w Polsce grających electro. Zagorzały fan tej muzyki, pasjonat a nawet fetyszysta winyli. Gra w szeroko rozumianym stylu electro miksując utwory: A.Rothera, Dopplereffekt, Ladytron, Adult z takimi klasykami jak Kraftwerk, DAF, David Bowie czy Blondie. No. 107 jest animatorem electro sceny i organizatorem wielu niezapomnianych imprez.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 11. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcia: Wiktor Malinowski