W sobotę (11 maja) w Auli 1000 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się jublileuszowa X Gala Miss Uniwersytetu Medycznego.

Podczas dziesiątej edycji Gali dwanaście finalistek zaprezentowało się w czterech wyjściach. Kandydatki do tytułu Miss mogliśmy zobaczyć w strojach sportowych, branżowych, kostiumach kąpielowych oraz w sukniach wieczorowych.

Dariusz Zięba
Tak na gali bawił się Dariusz, który zaproszenie wygrał w naszym konkursie. Gratulujemy!

W przerwach między kolejnymi wyjściami, przed publicznością prezentowała się sekcja taneczna AZS. Wielkimi brawami przyjęto taniec do piosenki The Time Of My Life z filmu Dirty Dancing, jednak prawdziwie niekończącymi się owacjami publiczność nagrodziła parę z sekcji integracyjnej. Wzruszający i pełen emocji taniec tancerza oraz jego partnerki, która zatańczyła będąc na wózku inwalidzkim zapewne na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych w Auli.

Tradycyjnie również publiczność wciągnięta została do zabawy biorąc udział w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to odgadywanie, ktorej kandydatki są oczy prezentowane na telebimie. Drugi zaś polegał na poprawnym wytypowaniu, która z poprzednich Miss widnieje na ekranie.

Po ponad 2,5 godzinnym show wszystko było już jasne: Miss Uniwersytetu Medycznego 2019 została Kinga Sęk- studentka II roku Zdrowia Publicznego.

Kolejne tytuły to:
I Vice Miss Uniwersytetu Medycznego – Sandra Jaroszyńska – studentka II roku ratownictwa medycznego.
II Vice Miss Uniwersytetu Medycznego – Aleksandra Kiełkowicz – studentka I roku kierunku lekarsko-dentystycznego.
Miss Fitness Julia Czerwińska – studentka V roku analityki medycznej.
Miss Osobowości – Sandra Jaroszyńska.
Miss Publiczności – Klaudia Ołubek – studentka II roku pielęgniarstwa.

Dodatkowo przyznano Dzikie Karty, które tak jak w przypadku trzech pierwszych miejsc są przepustką do Półfinału Miss Polonia. Otrzymały je: Klaudia Ołubek, Konstancja Ślifierz, Iga Marczyk, Julia Babczyńska.