Podczas X edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit brytyjski zespół The Opposition wystąpił na specjalnym koncercie w Radiu Łódź. Występ był w całości transmitowany oraz został zarejestrowany. Wydawnictwo będzie miało premierę w sobotę 13 kwietnia 2019 r.

Record Store Day to święto niezależnych sklepów płytowych, kolekcjonerów, wydawców i artystów. Z tej okazji od kilku lat ukazuje się wiele unikatowych i limitowanych albumów. W tym roku jednym z nich będzie płyta The Opposition „Live at Radio Łódź”. Nakład mini albumu wynosi 300 sztuk. Wydawnictwo jest wynikiem współpracy między zespołem, Festiwalem Soundedit oraz łódzką rozgłośnią.

Materiał na płytę zarejestrowano 24 października w studio im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Koncert był jednym z wielu wydarzeń jubileuszowej edycji Soundedit. Na płycie pojawi się pięć utworów wykonanych tamtego wieczoru. Jest to zapis pierwszego koncertu, jaki dał zespół po dwudziestu pięciu latach przerwy.

Płytę można nabyć zamawiając bezpośrednio u dystrybutora – Sonic Records.

Grupa to prawdziwa legenda zimnej fali. Zdobywszy uznanie krytyków oraz uwielbienie fanów, zespół przeszedł wyjątkową krętą drogę kariery. W 2018 r. powrócił do Polski właśnie na Soundedit, aby promować zupełnie nowy album „Somewhere in Between”.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Festiwal Soundedit wraz z The Opposition oraz Radiem Łódź zaprasza na Record Store Day 2019.

Zdjęcia: Małgorzata Wojna