W Łódzkim Domu Kultury (12 kwietnia) zakończyła się IV Edycja Festiwalu Rockowanie.

Ponad 100 zespołów które zgłosiły się na festiwal z całej Polski walczyło w eliminacjach w sześciu miastach województwa łódzkiego. Nagrody pieniężne ufundował Łódzki Dom Kultury a sesję nagraniową płyty Radio Łódź. W eliminacjach przewinęło się mnóstwo różnorodnej muzyki  od łagodnego rocka do ciężkich brzmień metalowych. Do finału jury  zakwalifikowało siedem zespołów :

 KONKUBENT  z Łodzi, grają  alternative rock z  modern rockiem.                                                           BRUKLIN z Łodzi grają szeroko pojętego rocka.                                                                                              MY OWN WASTELAND to młoda kapela z Warszawy, zaprezentowała dynamicznego rock&rolla  pomieszanego z punk rockiem.                                                                                                                          CAROL MAKOVSKY z Makowa Mazowieckiego grający rocka.                                                                ATME- wrocławska kapela zaprezentowała bardzo dobry progresiv rock.                                         VESTIGE to też młody zespół z Lublina grający alternative-post rock.                                         INFEARNITE to Radomsko-częstochowska formacja grająca progressive death metal .

Po trudnych obradach jury pod przewodnictwem Piotra Maca  wyłoniło trzy zwycięskie zespoły:

I miejsce zajął  INFEARNITE – świetny death metal pozamiatał konkurencję ! Nagroda pieniężna i sesja nagraniowa w Radiu Łódź na pewno zmotywują zespół do cięższej pracy.

II zajął warszawski MY OWN WASTELAND , to też młody dynamit na scenie który ujął swym występem jurorów.

III trzecie miejsce zajął CAROL MAKOVSKY który swym rokowym repertuarem i  dobrym wokalistą zasłużył na nagrodę.

Wyróżniono również grupę ATME z spójność sceniczną .

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!